مقام ایرانی: تداوم قطعی اینترنت قابل تحمل نیست

© Sputnik / Siyavash Sobhgahi مقام ایرانی: تداوم قطعی اینترنت قابل تحمل نیست

مقام ایرانی: تداوم قطعی اینترنت قابل تحمل نیست
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان فناوری ایران نسبت به قطع 10 روزه اینترنت موبایل ها واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، شمار روزهای قطع اینترنت در ایران بیش از 10 روز شده است. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این خصوص اعلام نمود: شاید بتوان قطعی اینترنت را برای حفظ امنیت ملی و آرام شدن اوضاع کشور تا چند روز تاب آورد، اما ۱۰ روز اختلال در ارتباط در کشور تحمل‌کردنی نیست. 

ادامه اختلال اینترنت در شیراز  - اسپوتنیک ایران
نامه نمایندگان مجلس به وزیر ارتباطات برای وصل شدن اینترنت

در دولت یازدهم و دوازدهم علاوه بر افزایش سرعت، تعداد مشترکین را از ۳۵۰ هزار موبایل متصل به اینترنت به ۷۰ میلیون رساند. طبیعی است که با این افزایش تکنولوژی سبک زندگی ما تغییر کند. وابسته باشیم به چیزی به اسم اینترنت. همه چیزمان وابسته باشد. 

چند روزی است اینترنت ADSL خانگی وصل شده، اما بر اساس آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بیش از ۶۰ میلیون نفر از افراد کشور صرفا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند که اینترنت‌شان قطع است. این آمار مسئله مهمی را مطرح می‌کند؛ این که اینترنت ایران هنوز هم قطع است.

رئیس سازمان فناوری در ادامه افزود: موقعیت و ایجاد فرصت برای این که نهادهای امنیتی کم‌کاری خودشان در حوزه عدم مدیریت این اتفاقات را با قطعی اینترنت جبران کنند، قابل پذیرش نیست.

امیر ناظمی افزود: بهتر است نهادهای امنیتی به کار اصلی خودشان یعنی حفظ امنیت بپردازند تا لازم نباشد برای این کار اینترنت مردم قطع شود. تا به این واسطه تعداد زیادی از مردم کسب و کارهای خود را از دست بدهند، ارتباط آدم‌ها از بین رفته برود، بخش دانشگاهی نتواند فعالیت خود را ادامه دهد، بخش خبری نتواند خبررسانی کند. یعنی یک کشور را تعطیل کنیم چون آن نهاد نتوانسته کار خود را انجام بدهد.

وی خاطرنشان کرد: قطعی اینترنت را می‌توان تا چند روز تحمل کرد، اما هم اکنون که اوضاع آرام است و اغتشاشی مشاهده نمی‌شود، این شک به ذهن متبادر می‌شود که گویا عده‌ای علاقه‌مند نیستند اینترنت در ایران وجود داشته باشد و با هر بهانه‌ای درصدد قطع اینترنت هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала