صد و هشتاد نفر از عوامل اصلی ناآرامی ها در ایران بازداشت شدند

© AFP 2022صد و هشتاد نفر از عوامل اصلی ناآرامی ها در ایران بازداشت شدند
صد و هشتاد نفر از عوامل اصلی ناآرامی ها در ایران بازداشت شدند - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیروی انتظامی ایران: قاطعانه در برابر افرادی که به‌دنبال آشوب و ناامنی در سطح جامعه باشند، مقاومت خواهیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه‌های داخلی ایران، نیروی انتظامی ایران از شناسایی و بازداشت 180نفر از لیدرهای اصلی اغتشاشات اخیر خبر داد.

در نیروی انتظامی ایران اعلام شد:در پی ناآرامی‌های اخیر در سطح کشور که با سازماندهی معاندان و افراد فرصت‌طلب که با هدف ایجاد ناامنی، آسیب زدن و تخریب اموال عمومی صورت گرفته بود، نیروی انتظامی با به‌کارگیری ظرفیتهای اطلاعاتی، انتظامی و عملیاتی موفق شد لیدرهای اصلی و سرشبکه‌های این اقدامات خرابکارانه را شناسایی کند.

بازار  - اسپوتنیک ایران
کاهش نرخ تورم با افزایش قیمت بنزین

با مدیریت هوشمندانه ناجا، تعامل دستگاه‌های امنیتی و نیز مشارکت بسیار مطلوب مردم بصیر و ولایی کشورمان در معرفی اغتشاشگران و برهم‌زنندگان نظم و امنیت، تاکنون 180 نفر از لیدرهای اصلی شناسایی و دستگیر شدند. تخریب اموال عمومی، آتش زدن بانکها، حمله به مراکز انتظامی و نظامی، راه‌اندازی کمپین تجمعات غیرقانونی در فضای مجازی از اقدامات آشوبگرانه این متهمان بوده است.

قاطعانه در برابر افرادی که به‌دنبال آشوب و ناامنی در سطح جامعه باشند، ایستاده و اجازه نخواهد داد، معدود افرادی باعث بی‌نظمی و هرج‌ومرج در کشور شوند همچنین شناسایی و دستگیری هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت همچنان در دستور کار پلیس است».

مقامات ایران 15 نوامبر افزایش قیمت بنزین را اعلام کردند که دلیلی برای بروز اعتراضات مردمی در شهرهای ایران شد. رسانه های غربی متذکر شدند که مقامات ایران کشته شدن 5 نفر در نتیجه ناآرامی ها را تأیید کردند که 3 نفر از آنها کارمندان سرویس امنیت ایران بودند. اما سازمان Amnesty International تعداد کشته شدگان در جریان اعتراضات در ایران را 106 نفر اعلام کرده است. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام کرد که اعتراضات توسط آمریکا و اسرائیل سازماندهی شده بود و هدف آنها تضعیف امنیت ایران بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала