ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سلامت قلب با نوشیدن چای

CC0 / Pixabay / چای
چای - اسپوتنیک ایران
مصرف چای خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری عروق کرونر را، کاهش می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک  به نقل از «ساینس دیلی»،محققان هلندی در جریان پژوهشی متوجه شدند که نوشیدن مقادیر زیاد چای خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری عروق کرونر را، کاهش می‌دهد.

این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف قهوه به میزان متوسط نیز با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط دارد. محققان متوجه شدند که مصرف سه تا شش فنجان چای در روز خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی و مرگ ناشی از این بیماری را تا 45 درصد کاهش می‌دهد. همچنین مصرف بیش از شش فنجان چای در روز با کاهش 36 درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط داشت.

قهوه و شیر از سرطان پیشگیری می کنند - اسپوتنیک ایران
قهوه و شیر از سرطان پیشگیری می کنند

برخلاف عقاید عمومی که مصرف قهوه می‌تواند موجب ابتلا به سکته مغزی شود، این مطالعه نشان داد که نه قهوه و نه چای هیچ تاثیری بر خطر ابتلا به سکته مغزی ندارند. محققان خاطر نشان کردند که فواید مصرف چای بر سلامت قلب می‌تواند مرتبط با فلانوئیدها باشد که یک آنتی اکسیدان طبیعی در چای است.

با این وجود، محققان خاطرنشان کردند که در این مطالعه میزان مصرف چای بر اساس گزارشی است که خود افراد شرکت کننده ارائه داده‌اند و اطلاعاتی در مورد نوع چای مصرفی این افراد وجود ندارد. با این حال در هلند 78 درصد مصرف چای مرتبط با چای سیاه و 4.6 درصد آن مربوط به چای سبز است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала