چرا وقتی گرسنه هستیم، غذا خوشمزه تر بنظر می رسد؟

© Depositphotos / Benis Arapovic چرا وقتی گرسنه هستیم، غذا خوشمزه تر بنظر می رسد؟
چرا وقتی گرسنه هستیم، غذا خوشمزه تر بنظر می رسد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
محققان در تحقیقات خود دریافتند که چرا غذا در هنگام گرسنگی خوشمزه تر به نظر می رسد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از لایف، معلوم شد که مغز برخی از احساسات را مسدود و برخی دیگر را تشدید می کند، و باعث می شود تا غذا دلپذیرتر شود.

محققان انستیتوی ملی علوم فیزیولوژیکی در اوکازاکی ژاپن دریافتند که مواد غذایی در هنگام گرسنگی به لطف سیگنال های خاص مغز خوشمزه تر بنظر می رسند. آنها آزمایشاتی روی موش ها انجام دادند و تغییراتی در فعالیت الکتریکی مغز آنها رخ می دهد. دانشمندان تغییراتی را که در هیپوتالاموس رخ می داد را مشاهده کردند. هیپوتالاموس ناحیه کوچکی از مغز است که اشتها را نیز کنترل می کند.

آنها دریافتند که در حالت گرسنگی، سیگنال هایی که از سمت گیرنده هایی که به تلخی پاسخ می دهند تا حدی مسدود شده اند. در عین حال، برعکس، سیگنال های دریافت کننده طعم شیرین تقویت شدند. محققان تأكید كردند كه معمولاً طعم تلخ دفع می شود، زیرا مغز این موضوع را علامت خطر احتمالی در مواد غذایی می داند و طعم شیرین تقریباً در هر حالتی جذب می شود زیرا این طعم حاوی کالری بالایی بالقوه است و به معنای خوراکی و تغذیه است.

به گفته دانشمندان، این داده ها می توانند در درمان مبتلایان به اختلالات خوردن کمک کند. همچنین آنها در آینده قصد دارند دریابند که چگونه فعالیت عصبی در مغز مبتلایان به دیابت و چاقی تغییر می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала