ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اتهام بانک دولتی ترکیه به انعقاد قراردادهای میلیارد دلاری با ایران

CC BY-SA 3.0 / w:User:Coolcaesar / United States Department of Justiceاتهام بانک دولتی ترکیه به انعقاد قراردادهای میلیارد دلاری با ایران
اتهام بانک دولتی ترکیه به انعقاد قراردادهای میلیارد دلاری با ایران - اسپوتنیک ایران
وزارت دادگستری ایالات متحده؛ بانک دولتی ترکیه، هالک بانک را به عقد قراردادهای میلیارد دلاری با ایران و نادیده گرفتن تحریم ها متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی منتشر شده  از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، هالک بانک ترکیه، یک بانک دولتی بوده و پرونده آن بدلیل تخلف های متعدد از طرف دادگاهی در نیویورک در حال بررسی است و شامل اتهامات مختلفی از قبیل: " شش پرونده کلاهبرداری، پولشویی و نقض تحریم های آمریکا از طریق مشارکت این بانک در طرح چند میلیارد دلاری برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران"، می شود.

ایرانی ها در دور زدن تحریم های آمریکا تبحر یافته اند - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ایرانی ها در دور زدن تحریم های آمریکا تبحر یافته اند

دادستان خاطرنشان می کند که هالک بانک بطور منظم در انتقال غیرقانونی میلیاردها دلار مرتبط با درآمدهای نفتی ایران ایفای نقش نموده است و عملیات بانکی مذکور را مدیریت بانک شخصاً بر عهده گرفته است.

لازم به ذکر است که در طول سالهای طولانی تحریم های ایالات متحده علیه ایران، این کشور از طرق مختتلف سعی در دور زدن تحریم های مذکور را داشته و تا حدود زیادی در این امر موفق بوده است. به گونه ای که این مسئله تبدیل به یک معما شده که ایران به چه صورت نفت خود را می فروشد و از چه طریق درآمد حاصل از آن را به کشور منتقل می کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала