آمریکا، اسرائیل و عربستان؛ متهاجمین به نفت کش ایرانی اند

© REUTERS / Wana News AgencyAn undated picture shows the Iranian-owned Sabiti oil tanker sailing in Red Sea
An undated picture shows the Iranian-owned Sabiti oil tanker sailing in Red Sea - اسپوتنیک ایران
Telegram
حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت بیان داشت: اقدامات امنیتی برای بررسی حمله به نفت کش ایران توسط متخصصین در شورای عالی امنیت ملی و نهادهای امنیتی صورت گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین، ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص حمله به نفت کش ایرانی بیان داشت: فیلمی که دوربین‌های نصب شده روی نفتکش گرفته اند، نشان می‌دهد که این حمله از طرف آمریکا و رژیم صهیونیستی و آل سعود انجام شده است. مسلماً این مثلث شوم تلاش داشت که ضربه شست به جمهوری اسلامی نشان دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: عربستان سعودی و آمریکا  تلاش دارند تا این حمله را به گردن داعش و یا طالبان بیندازند اما اسناد و مدارک موجود از حمله نفتکش ایرانی نشان می‌دهد که امکان سازماندهی این حمله از سوی داعش و گروه‌های تروریستی وجود ندارد زیرا این گروه ها در منطقه دریای سرخ حضور ندارند.

حسن‌بیگی ، نماینده مجلس ایران افزود: اسناد و مدارک زیادی در مورد دخالت برخی دولت ها در حمله به نفتکش ایرانی وجود دارد که این اسناد و مدارک به سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد شد و کشورهایی که در این حمله تروریستی نقش داشتند باید تاوان عمل خود را بدهند.

وی ادامه داد: اگر به فرض محال گروه‌های تروریستی داعش و طالبان نیز در این منطقه حضور داشته باشند و این عملیات را انجام داده باشند همه می دانند که طالبان و داعش توسط عربستان و آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد شده‌اند و غلام حلقه به گوش این کشورها هستند.

بیگی خاطر نشان کرد: همه دنیا می‌دانند که پول عربستان سعودی برنامه‌ریزی موساد و سیا موجب ایجاد گروه های تروریستی در منطقه غرب آسیا شده است.  اسناد و مدارک جمهوری اسلامی ایران در مورد حمله به نفتکش ایرانی آماده است و انشاالله به زودی به سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد شد .

این مقام تاکید نمود: اقدامات امنیتی و تخصصی برای بررسی حمله به نفتکش ایرانی توسط متخصصان در شورای عالی امنیت ملی و نهادهای امنیتی انجام شده و اسناد و مدارک در اختیار وزارت خارجه قرار گرفته است تا به سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала