رهبر ایران: پاسخ ما به شروع کننده جنگ، پشیمان کننده خواهد بود

© Sputnik / Alexei Druzhinin / ورود به گالری تصاویررهبر ایران: پاسخ ما به شروع کننده جنگ، پشیمان کننده خواهد بود
رهبر ایران: پاسخ ما به شروع کننده جنگ، پشیمان کننده خواهد بود  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رهبر ایران در دیدار با نخست‌ وزیر پاکستان روابط دو کشور را بسیار عمیق و مردمی دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت رسمی رهبر ایران، علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با عمران خان، نخست ‌وزیر پاکستان و هیئت همراه روابط دو کشور را بسیار عمیق و مردمی دانسته و تأکید کرد: نگاه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان نگاه به یک برادر در همسایگی است و با وجود این فرصت بی‌بدیل، روابط دو کشور باید بسیار گرمتر و بهتر از وضع موجود باشد و امنیت مرزها ارتقاء یابد و برنامه‌های معطل‌مانده مانند خط لوله گاز تکمیل شود.

رهبر ایران: در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم - اسپوتنیک ایران
رهبر ایران: در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم

رهبر ایران با تحسین دغدغه دولت پاکستان در خصوص استقرار صلح و امنیت، منطقه غرب آسیا را بسیار حساس و خطیر خوانده و افزود: ما انگیزه‌ای برای دشمنی با این کشورها نداریم اما آنها تحت اراده آمریکا هستند و در جهت خواست آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران از مدتها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای پایان جنگ یمن داده است و اگر این جنگ به نحو درستی پایان یابد، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.

رهبر ایران با تأکید بر اینکه کشورش آغازگر هیچ جنگی نبوده است، تصریح نمود: البته اگر کسی شروع کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز در این دیدار حضور داشت و در خصوص روابط نزدیک تهران و اسلام آباد گفت: همکاری‌های تهران و اسلام آباد باید گسترش یابد و ما برای روابط روی ایران حساب ویژه باز کرده‌ایم، چرا که ایران را یک شریک مهم بخصوص در حوزه تجاری تلقی می‌کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала