تخلیه ناگهانی پایگاه فرماندهی هوایی آمریکا در قطر

© AP Photo / Lee Jin-manخروج ناگهانی پایگاه فرمانده هوایی آمریکا از قطر
خروج ناگهانی پایگاه فرمانده هوایی آمریکا از قطر - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا پس از 13 سال، فرماندهی نیروی هوایی خود را از پایگاه العدید قطر خارج و به ایالت کارولینا نقل مکان کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، تارنمای استار و استریپ که اخبار حوزه نظامی و دفاعی آمریکا را منتشر می کند، آمریکا به مدت 13 سال فرماندهی کل نیروی هوایی خود در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را از طریق ساختمانی در پایگاه نظامی العدید در قطر هدایت می کرد اما به یکباره ارتش در تصمیمی روز شنبه ساختمان خود در قطر را تخلیه و مرکز فرماندهی را به ایالت کارولینا منتقل کرد.

آماده باش نظامی و عدم توانایی کشورها در حمله به ایران - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
آماده باش نظامی و عدم توانایی کشورها برای حمله به ایران

ارتش آمریکا در حالی ستاد فرماندهی نیروی هوایی خود را از قطر خارج کرد که هم اکنون بیش از 300 جنگنده این ستاد در مناطقی مانند سوریه، افغانستان، خلیج فارس حضور دارند.

بعد از تخلیه ساختمان پایگاه العدید قطر، ستاد فرماندهی نیروی هوایی آمریکا هم اکنون ناوگان هوایی خود در خاورمیانه و شمال آفریقا را از هفت هزار مایل دورتر در کارولینا هدایت می کند.  

فردریک کلمن، فرمانده 609 مرکز عملیات هوایی و فضایی ارتش آمریکا در این باره گفت: ایران چندین بار از طریق منابع مختلف قصد حمله به نیروهای آمریکایی را داشته است.

وی در مورد تغییر رویکرد نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس افزود: صادقانه بگویم، وقتی جنگ علیه داعش* به پایان رسیده و روند صلح در افغانستان در حال تکمیل شدن است، باید گفت که این منطقه در حال آرامش و به طور بالقوه پایدارتر از دهه گذشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала