ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تماس تلفنی ظریف با چند عضو کنگره آمریکا

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / ورود به گالری تصاویرتماس تلفنی ظریف با چند عضو کنگره آمریکا
تماس تلفنی ظریف با چند عضو کنگره آمریکا - اسپوتنیک ایران
محمد جواد ظریف گفت که به خاطر حضور کوتاهش در نیویورک و ممکن نبودن قرار ملاقات، با چند عضو کنگره آمریکا، تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سؤالی درباره دیدار با برخی از اعضای کنگره با بیان اینکه من در سفرهای مختلف با گروه‌های مختلف آمریکایی دیدار دارم، گفت: این بار من سفرم را بسیار کوتاه کردم، الان فضای آمریکا فضای استیضاح است و همه در این فضا هستند اما با چند نفر تلفنی صحبت کردم، به من تلفن زدند چون نتوانستیم وقتش را هماهنگ کنیم با توجه به حضور کوتاه من در نیویورک که آنها بتوانند به نیویورک بیایند و دیدار داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا خواسته‌ای از اعضای کنگره دارید؟ بیان کرد: ما خواسته‌ای از اعضای کنگره نداریم، در امور داخلی آمریکا دخالت نمی‌کنیم، دیدارهایی که تاکنون داشتم به درخواست طرف مقابل بوده و از این دیدارها برای ارائه تصویر واقعی استفاده کردیم نه برای درخواستی.

ظریف تأیید کرد که روحانی با ترامپ دیدار نخواهد کرد - اسپوتنیک ایران
ظریف تأیید کرد که روحانی با ترامپ دیدار نخواهد کرد

ظریف تاکید که همواره اعلام کردیم و رهبر ایران نیز اعلام کرده است که اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند این توفیق را داشته باشند که با جمهوری اسلامی طرف صحبت باشند باید به تعهداتشان برگردند و تحریم‌ها را متوقف کنند.

وزیر خارجه ایران درباره شرط ایران برای مذاکره با آمریکا عنوان کرد: ما شرط‌مان این بود که نه برای دیدار بین روحانی و ترامپ، بلکه دیدار بین سران 1+5 و روحانی، باید با رفع تحریم‌ها انجام شود و آقای ترامپ هم نگفت بعد از دیدار، رفع تحریم‌ها انجام می‌شود، بلکه مایل بود بیشتر دیدار انجام شود و می‌گفت این امکان هم هست که بعد از دیدار، تحریم‌ها هم رفع شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала