شانسی برای استیضاح ترامپ وجود ندارد

© Sputnik / Vitaly Podvitskiشانسی برای استیضاح ترامپ وجود ندارد
شانسی برای استیضاح ترامپ وجود ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
به دلیل رویارویی میان دموکرات ها و جمهوری خواهان بر سر انتخابات در پیش رو امکان استیضاح دونالد ترامپ بعید به نظر می رسد.

به گزارش اسپوتنیک، اولگ موروزوف، عضو کمیته بین المللی شورای فدراسیون گفت: رویارویی میان دموکرات ها و جمهوریخواهان در ایالات متحده سخت خواهد بود، اما فرصتی برای اعلام استیضاح رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ وجود ندارد.
نانسی پلوسی نماینده مجلس نمایندگان مجلس نمایندگان آمریكا، استیضاح ترامپ را اعلام كرد: دلیل چنین اقدام شدیدی، ادعای تلاش رئیس دولت برای استفاده از مقامات اوکراین برای به خطر انداختن رقیب اصلی خود در انتخابات، جو بایدن و همچنین تلاش برای پنهان کردن این اقدامات بود. خود ترامپ ادعاها را تکذیب می کند.
من معتقدم به دو دلیل هیچ فرصتی برای استیضاح وجود ندارد. توجیه دلیل آن دشوار است، یک اینکه حتی اگر معلوم شود که دونالد ترامپ از رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی خواسته است که درباره فعالیت پسر جو بایدن تحقیق کنند تا بتواند در انتخابات تاثیر بگذارد. دوم اینکه استیضاح ترامپ یک ضربه جدی برای جمهوری خواهان برای سالهای آینده است.
موروزوف گفت: ترامپ تاکتیک رفتار خشن نسبت به مخالفان سیاسی خود را انتخاب کرده است. هر گونه امتیاز از طرف وی توسط همه به عنوان یک ضعف تلقی خواهد شد. فکر می کنم او آن را نشان ندهد.

رئیس دولت ایالات متحده با تمام نقص های اخیر، به دنبال شانس پیروزی در پیگیری سخت سیاست داخلی و خارجی خود خواهد بود؛ پیش از این، به رسانه ها گزارش شده بود كه رهبر آمریكا در طی گفتگو با زلنسكی، ادعا كرد كه برخی از اطلاعات پنهانی را فاش كرده و سعی در مجبور كردن مقامات اوکراینی برای شروع تحقیقات علیه معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن و شركت كننده در رقابت ریاست جمهوری آمریكا داشته است. ترامپ این موضوع را انکار می کند و معتقد است که این داستان برای محافظت از بایدن ساخته شده است، که گفته می شود پسرش درگیر فساد در اوکراین است.

وال استریت ژورنال با استناد به منابع پیش از این گزارش کرده بود که گفته می شود ترامپ بارها و بارها بر زلنسکی فشار آورده است تا در این گفتگو درباره پسر بایدن هانتر تحقیق کند. وزیر امور خارجه اوکراین وادیم پریستایكو در مصاحبه با هروادكسک اظهار داشت كه ترامپ بر رهبر اوکراین فشار نیاورده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала