ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اینستاگرام تبلیغات لاغری و جراحی‌های زیبایی را محدود می‌کند +عکس

© Sputnikدکمه جدید دیگری در اینستاگرام
دکمه جدید دیگری  در اینستاگرام  - اسپوتنیک ایران
اینستاگرام اعلام کرد محدودیت بیشتری را در انتشار مطالب مربوط به رژیم‌های غذایی، لاغری و جراحی‌های زیبایی اعمال خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اینستاگرام اعلام کرد تبلیغات لاغری، و جراحی‌های زیبایی را محدودتر خواهد کرد، تا فقط در دسترس افراد بالای هجده سال قرار گیرد و این محدودیت‌ها شامل حال فیسبوک، مالک اینستاگرام هم خواهند شد. خانم اِما کالینز مدیر سیاست‌های اجتماعی اینستاگرام گفت: «ما می‌خواهیم اینستاگرام برای همه کاربران، فضایی مثبت باشد. سیاست جدید بخشی از کار مستمر ماست برای کاهش فشاری که برخی در شبکه‌های اجتماعی احساس می‌کنند.»
وی همچنین افزود: «برای تدوین رویه جدید از نظر کارشناسان این حوزه استفاده شده است. و طبق قوانین جدید، برخی مطالب درباره رژیم و جراحی زیبایی فقط در دسترس افراد بالای هجده سال قرار می‌گیرند به خصوص آنهایی که تشویق به خرید می‌کنند و قیمت دارند. درمان‌های "معجزه‌آسا" و تبلیغات غیرواقعی مثل "سریع لاغر شوید" هم حذف می‌شوند. همچنین کاربران می‌توانند مطالبی را که به نظرشان ناقض قواعد جدید است گزارش کنند و اینستاگرام آنها را بررسی خواهد کرد تا ببیند باید حذف شوند یا نه.»

View this post on Instagram

A post shared by روزنامه خبرجنوب (@khabarnewspaper) on

با این حال این محدودیت‌ها فراگیر نیستند و فقط شامل کاربرانی می‌شوند که اینستاگرام می‌داند زیر هجده سال هستند. برای پیوستن به اپلیکیشن اینستاگرام سن متقاضی پرسیده نمی‌شود و فقط از کاربر خواسته می‌شود علامت بزند که زیر هجده سال است یا بالای آن. کسانی که با حساب فیسبوک خود ثبت نام می‌کنند، اطلاعاتشان از فیسبوک برداشته می‌شود که معمولا قابل تایید نیست. تاثیری که این تبلیغات بر سلامت نوجوانان دارند، معیارهای غیرطبیعی و معیوبی که از زیبایی ارئه می‌دهند و راه‌حل‌های غیرواقعی و در برخی موارد زیانباری که ارائه می‌کنند، مدتی است که سبب نگرانی متخصصان و کارشناسان و همچنین والدین شده است.
بررسی ها نشان می‌دهد مبادله تصاویر فجیع وزن کم کردن و اینکه چطور می‌توان حتی شدیدتر این کار را انجام داد در ابعاد وسیع بین کاربران نوجوان در اینستاگرام رد و بدل می‌شود. فعالانی که برای نظارت بیشتر بر انتشار اینگونه مطالب تلاش می‌کردند از این اقدام اینستاگرام استقبال کرده‌اند.
کاربران بسیاری این خبر را امیدوارم‌کننده می‌دانند و عنوان می‌کنند اینستاگرام پر شده است از تبلیغات لاغری و فروش انواع قرص‌ها و جراحی‌های زیبایی و بهتر است حتی افرادی که در این رابطه فعالیت دارند را نیز محدود کنند. این کاربران امیدوارند این اتفاق هر چه سریعتر عملی شد تا فضای اینستاگرام نیز سالم شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала