ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دیوان عالی حکم محمدعلی نجفی را نقض کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / دیوان عالی ایران حکم محمدعلی نجفی را نقض کرد
دیوان عالی ایران حکم محمدعلی نجفی را نقض کرد - اسپوتنیک ایران
دیوان عالی ایران تحقیقات موجود در پرونده محمدعلی نجفی، شهردار تهران را ناقص دانست و در نتیجه حکم قتل عمد صادر شده در این پرونده را نپذیرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دنیای اقتصاد، دیوان عالی ایران حکم محکومیت محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران در پرونده قتل همسرش میترا استاد را نقض کرد.

رهایی محمدعلی نجفی از قصاص  - اسپوتنیک ایران
رهایی محمدعلی نجفی از قصاص

محمدعلی نجفی پیش از این در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و در قتل عمدی میترا استاد گناهکار شناخته و به قصاص محکوم شده بود. البته اولیای دم مقتول از اجرای حکم گذشت کردند. با این حال پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

وکیل محمدعلی نجفی در طول جلسه محاکمه اصرار داشت باید نحوه شلیک گلوله‌ها کارشناسی و مشخص شود. او بر این عقیده بود که گلوله‌ای که باعث مرگ میترا استاد شده، کمانه کرده و سپس وارد بدن او شده است. اگر این ادعا درست تشخیص داده شود احتمال دارد اتهام نجفی از قتل عمد به شبه عمد تغییر کند.

با این حال دادگاه نظر وکیل را نپذیرفت تا این‌ که امروز شعبه 41 دیوان عالی ایران حکم پرونده را نقض و اعلام کرد تحقیقات در پرونده ناقص است و باید نظر کارشناسی درباره نحوه شلیک گلوله‌ها اخذ شود.

به این ترتیب باید تحقیقات درباره نحوه شلیک بار دیگر انجام شود و پس از آن محمدعلی نجفی دوباره پای میز محاکمه برود. این در حالی است که نجفی اکنون در زندان به سر می‌برد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала