ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اعزام نیروهای مسلح آمریکا به خاورمیانه

CC BY-SA 2.0 / Arlington County / Arlington County, as seen from the airاعتراف آمریکا به سپری شدن دوره برتری بر روسیه
اعتراف آمریکا به سپری شدن دوره برتری بر روسیه  - اسپوتنیک ایران
آمریکا به عنوان پاسخ به "تجاوز ایران به عربستان سعودی" نیروهای مسلح بیشتری را به خاورمیانه اعزام می کند.

به گزارش اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا ضمن بیان این مطلب خاطرنشان ساخت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده استقرار این نیروها در منطقه را مورد تأئید قرار داده است. اسپر افزود :"این فقط گام اول ما برای پاسخ دادن به این حملات به عربستان است"

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا در توضیح گفت تعداد افراد گروه نظامی ایالات متحده خیلی زیاد و هزاران نفر نخواهد بود.

اسپر خاطرنشان ساخت آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست اما از تعداد زیادی از گزینه های نظامی برای عمل برخوردار است. به گفته وی هدف از اعزام گروه نظامی دادن علامت روشن حاکی از آن است که آمریکا از شرکای خود در منطقه حمایت کرده و "نظم جهانی مبتنی بر قواعد خود را" حفظ می کند.

وزیر دفاع آمریکا افزود اکنون توجه ایالات متحده معطوف کمک به عربستان در تقویت تاسیسات دفاعی خود است و "این کار برای تلاش جهت قانع کردن ایرانیان برای بازگشت به راه دیپلماتیک انجام می شود".

به گفته وی، آمریکا بدون شمار بیشتر نظامیان نیز دارای "حضور قوی" در منطقه است و به خاطر مواضع خود احساس اطمینان کامل می کند.

رئیس پنتاگون علاوه بر این اعلام کرد آمریکا به ارسال تجهیزات نظامی بیشتر برای عربستان و امارات عربی متحده سرعت می بخشد تا توانمندی های دفاعی انها  را تقویت کند.

در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما "ائتلاف عربی" در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات جمهوری اسلامی این موضوع را اکیدا رد کرد ه اند. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی ترین وقفه در تأمین نفت در طول تاریخ منجر شده است، برخی از ناظران خسارات حمله به آرامکو را  بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 ارزیابی می کنند .

دونالد ترامپ با وجود ثابت نشدن دخالت ایران در حملات دستور تشدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را صادر کرده است. وی اخیراً گفته این واقعیت که او برای حمله به ایران عجله‌ای ندارد حاکی از قدرت این کشور است و نه نشانه ضعف.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала