ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نوشیدن آب شیر امکان ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد

© Sputnik / Eugene Odinokov / ورود به گالری تصاویرنوشیدن آب شیر امکان ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد
نوشیدن آب شیر امکان ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد - اسپوتنیک ایران
بر اساس نتایج تحقیقات ناخالصی‌های موجود در آب شیر باعث ایجاد ده‌ها هزار بیماری سرطانی می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس نتایج تحقیقات یک تیم آمریكایی که بر روی پرتال Phys.org منتشر شده است، ناخالصی‌های موجود در آب شیر باعث ایجاد ده ها هزار بیماری سرطانی می‌شود.

قهوه و شیر از سرطان پیشگیری می کنند - اسپوتنیک ایران
قهوه و شیر از سرطان پیشگیری می کنند

متخصصان در این تحقیق تحلیل نمودند که چگونه مواد شیمیایی سرطان زا در بیش از 48 هزار سیستم آبرسانی بر سلامت انسان تأثیر می‌گذارد. متخصصان دریافتند که در مجموع 22 ماده سرطان زا با توسعه سرطان در یک صد هزار بیماری که آب شیر می‌نوشند، مرتبط است.

سیدنی اوانس، نویسنده این تحقیق تاکید می‌کند: "در واقعیت، مردم در معرض ترکیبی از مواد شیمیایی قرار دارند، بنابراین لازم بود که تجزیه و تحلیل اثرات ترکیبی از چندین آلاینده را بر روی سلامتی انسان آغاز کنیم."

بزرگترین خطر از جانب ناخالصی‌های آرسنیک، اورانیوم، رادیوم و همچنین محصولات ضد عفونی کننده در آب است. به طور معمول خلوص آب موجود در سیستم‌های آبرسانی شهر‌های کوچک به آب‌های زیرزمینی بستگی دارد.

به گفته محققان، خطر ابتلا به آنکولوژی به دلیل مواد شیمیایی موجود در آب شیر دو مرتبه بالاتر از حداقل میزان خطر ابتلا به سرطان در یک میلیون است. دانشمندان معتقدند که کاهش میزان آلاینده‌های موجود در آب می تواند بر سلامت عمومی تأثیر بگذارد

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала