ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اقدام غیرانسانی جنگجویان سوری

© AFP 2021 / Muhammad Haj Kadourاقدام غیرانسانی جنگجویان سوری
اقدام غیرانسانی  جنگجویان سوری - اسپوتنیک ایران
جنگجویان عضو گروه های ضد دولتی سوری در شهر ادلب، واقع در شمال سوریه از رفتن اهالی محلی به اراضی تحت کنترل دولت جلوگیری می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را نبیل عبدالله ، سرتیپ ارتش سوریه اعلام کرد که مسئولیت سازماندهی کریدور انسان دوستانه در ادلب را بر عهده دارد.

به گفته وی، گشوده شدن گذرراه ابوالظهور برای خروج افراد غیر نظامی و شورشیان خواستار تسلیم که بتازگی باز شده، خالی است.

ژنرال عبدالله گفت:" راه های منتهی به این گذرراه ابوالظهور بسته است و مردم را با تهدید سرکوب از رفتن منع می کنند. شبه نظامیان در واقع پشت سرمردم پنهان شده و از انها به عنوان سپر زنده استفاده می کنند".

یادآور می شود گذرراه ابوالظهور روز 13 سپتامبرطبق پیشنهاد مرکز روسی مصالحه طرفهای متخاصم در سوریه و با موافقت دولت دمشق بازگشایی شده است.

درگیری مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. اخیراً نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند.

مطابق با توافق های حاصله در آستانه (نورسلطان فعلی) بین مقامات روسیه، ایران و ترکیه در ماه مه 2017 چهار منطقه کاهش تنش در سوریه ایجاد شد که دیرتر سه منطقه تحت کنترل ارتش دولتی سوریه در آمد اما منطقه چهارم در ادلب و همچنین بخش هایی از استان های همجوار لاذقیه، حماه وحلب هنوز تحت تصرف شبه نظامیان مخالف است که بیشتر آنها عضو گروهک جبهه النصره (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала