ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آیا می توان افکار را خواند؟

© Fotolia / Mrspopmanآیا می توان افکار را خواند؟
آیا می توان افکار را خواند؟ - اسپوتنیک ایران
دانشمندان هنوز در مراحل اولیه تشخیص فعالیت مغز هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از « نیواطلس»، دانشمندان هنوز در مراحل اولیه تشخیص فعالیت مغز هستند و هنوز توسعه الکترودها در این زمینه به حد دلخواه پیشرفت نکرده است.

معمولا هنگامی که شخص از سیستمی استفاده می کند که با کمک آن می تواند کامپیوتر یا دستگاه دیگری را با افکار خود کنترل کنند، باید چند الکترود را به سر خود متصل کند.

دانشمندان چینی اخیرا تصمیم گرفته‌اند تا دراین باره کاری انجام دهند و الکترودهای بدون ژلی توسعه دهند که هنگامیکه بر روی سر قرار می‌گیرند حتی با وجود موی سر افراد بتوانند افکار آنها را بخوانند.

نوشابه جادویی برای مغز - اسپوتنیک ایران
نوشابه جادویی برای مغز

این الکترودها فعالیت الکتریکی درون مغز را تشخیص می‌دهند ، اما برای برقراری ارتباط مناسب، باید با ژل رسانا روکش شوند. حتی در این صورت ممکن است موهای کاربر باعث ایجاد تداخل شود و علاوه بر این شستشوی ژل‌های مذکور دشوار است.

به دنبال ایجاد جایگزینی برای این موضوع ، تیمی از دانشگاه eijing's Tsinghua University پکن الکترودهای ارزان، انعطاف پذیر و قابل انعطافی را با قرار دادن نانوسیم های نقره رسانا در مواد اسفنجی ملامین معمولی تولید کردند.نتایج کار این نوع الکترود بر سر دارای مو و بی مو یکسان بود.

گرما یا عرق بدن تأثیری بر الکترودهای اسفنجی که پژوهشگران چینی توسعه داده اند ندارد. در آزمایشی خانمی با موفقیت از کلاه الکترود برای کنترل یک ماشین اسباب بازی با استفاده از امواج مغزی خود استفاده کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала