ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

استعداد ژنتیکی و عادت‌های مضر

© Fotolia / Picture-Factoryروش لاغر شدن با استفاده از نمک
روش لاغر شدن با استفاده از نمک - اسپوتنیک ایران
چه چیزی خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد؟

به گزارش اسپوتنیک، در قالب نظارت ها طی تقریبا 15 سال بر داوطلبانی که سن متوسط آنها 56 سال بود، محققان دانمارکی به این نتیجه رسیدند که تأثیر چاقی بر ابتلا به دیابت بیش از استعداد ژنتیک و عادت‌های مضر است.

در این مطالعه، پزشکان اروپایی به بررسی وضعیت سلامتی 9556 نفر پرداختند. به گفته محققان، سبک ناسالم زندگی و وزن اضافی محرک خطرناکی برای ابتلا به دیابت یا مرض قند است و تأثیر آن بیش از استعداد ژنتیکی است.

دستگاه تشخیص دیابت - اسپوتنیک ایران
عرق به جای خون در تشخیص دیابت

دیابت یا بیماری قند یک اختلال سوخت و سازی در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین نمی تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط مکانیزم های مختلفی است. دیابت دو نوع اصلی دارد.

 در دیابت نوع یک تخریب سلولهای بتا در پانکراس منجر به نقص تولید انسولین می شود و در نوع دو مقاوت پیشرونده بدن به انسولین وجود دارد که در نهایت ممکن است به تخریب سلول های بتای پانکراس و نقص کامل تولید انسولین منجر شود. در دیابت نوع دو مشخص است که عوامل ژنتیکی، چاقی و کم تحرکی نقش مهمی در ابتلای فرد دارند. خستگی مفرط نیز می‌تواند یکی از علایم ابتلا به دیابت باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала