ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واریز ۱۵ میلیارد دلار وام اروپایی در سه قسط به صندوق اینستکس

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرواریز ۱۵ میلیارد دلار وام اروپایی در سه قسط به صندوق اینستکس
واریز ۱۵ میلیارد دلار وام اروپایی در سه قسط به صندوق اینستکس - اسپوتنیک ایران
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان داشت : اروپایی ها قبول کرده اند که ۱۵ میلیارد دلار وام را در سه قسط ۵ میلیارد دلاری به صندوق اینستکس واریز کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مجتبی ذوالنور در خصوص مذاکره با اروپاییان بیان داشت: مقام معظم رهبری تأکیددارند که "دل به اروپایی‌ها نبندید و امور را موکول به مذاکره نکنید اما مذاکره را ادامه دهید".

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  به اقدامات صورت‌گرفته و مذاکرات انجام‌شده در این زمینه اشاره کرده و افزود: اروپایی‌ها پذیرفته‌اند 15میلیارد دلار را در سه قسط 5میلیارد دلاری به صندوق اینستکس واریز کنند، به این معنی که در صورت پیش‌فروش نفت آن‌ها این مبلغ را بردارند، بنا بوده که تمام موانع اقتصادی ما عادی‌سازی شود، اگر ما قبول کنیم حقمان را در این حد تثبیت کرده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: یک سال جمهوری اسلامی تحمل کرد و با اروپایی‌ها مذاکره کرد بعد از یک سال نتیجه کاهش تعهدات ما این بود که اروپایی‌ها سر عقل بیایند، اروپایی‌ها در بهترین وضعیت حدود 20 میلیارد دلار با ما مبادله اقتصادی دارند اما چندین برابر با آمریکا مبادلات اقتصادی دارند درنتیجه برایشان سودآورتر است که با آمریکایی‌ها ارتباط داشته باشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با زدن پهپاد آمریکایی توسط ایرانی‌ها، چند موضوع را بررسی کردند؛ این‌که جواب جمهوری اسلامی را بدهند و چند نقطه را بزنند، گزینه دیگر این بود که آیا جمهوری اسلامی ایران پاسخ آمریکا را خواهد داد یا نه، همچنین میزان تلفات را مورد ارزیابی قرار دادند؛ این‌که ترامپ توئیت زد و ده دقیقه قبل از عملیات دستور توقف عملیات را داد در حقیقت به‌خاطر پیش‌بینی‌ای بود که از رفتار ما می‌کرد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала