اعلام برخی از جزییات درباره احداث خط‌آهن سریع‌السیر تهران-اصفهان

CC BY 2.0 / Plusgood / RTW2009-1857HoiAnاعلام برخی از جزییات درباره احداث خط‌آهن سریع‌السیر تهران-اصفهان
اعلام برخی از جزییات درباره احداث خط‌آهن سریع‌السیر تهران-اصفهان - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرعامل شرکت راه آهن ایران برخی از جزئیات در رابطه با پروژه ایجاد قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان با سرعت ۳۰۰ کلیومتر بر ساعت را در میان نهاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین، سعید رسولی در خصوص تداوم یا توقف احداث خط آهن قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان و سرعتی که برای سیر این قطار در نظر گرفته شده، تصریح کرد: طراحی اولیه این قطار، ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت بود که بعدا در یک مقطع زمانی تصمیم گرفته شد این سرعت به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت کاهش داده شود.

وی ادامه داد: اخیرا وزیر راه و شهرسازی بار دیگر دستور داد تا هم سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت مد نظر باشد تا مزیتی که برای قطار سریع السیر وجود دارد که همان سرعت بالا و کم بودن زمان سیر آن است، رعایت شود. بنابراین در حال حاضر دستور کار برای اجرای روند احداث زیرساخت های ریلی قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان، ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

رسولی در خصوص منتفی شدن اصل احداث یا عدم احداث پروژه قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان هم گفت: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اخیرا در جلسه ای که با مسئولان این پروژه در وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه داشت، دستور اکید داد تا این پروژه تکمیل و نحوه تأمین منابع مالی مورد نیاز آن بررسی شود.

وی تأکید کرد: این پروژه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی دارد که کمتر از ۱۰ درصد برآورد می شود اما در عملیات خاکی زیرسازی قطعه قم-اصفهان بالای ۶۰ درصد پیشرفت دارد و در قطعه تهران-قم هم اقداماتی شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала