ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خطر برخورد احتمالی سیارک "ترور" با زمین

© Fotolia / Trahkoخطر برخورد احتمالی سیارک "ترور" با زمین
خطر برخورد احتمالی سیارک ترور با زمین  - اسپوتنیک ایران
ناسا از نزدیک شدن یک شهاب سنگ خطرناک به زمین خبر داد که در صورت برخود با زمبن می تواند زمینه ساز یک فاجعه زیست محیطی باشد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Catalina Sky Survey، در صورت تغییر نکردن مسیر حرکت شهاب سنگ، احتمال برخورد آن با زمین 100 درصد ارزیابی می شود.

بر اساس داده های آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، هر سال شهاب سنگی به اندازه یک اتومبیل وارد جو زمین می شود و قبل از برخورد به زمین و ایجاد خسارت آتش می گیرد. با اینحال اثر شهاب سنگ های بزرگتر در صورت برخوردشان با زمین می تواند فاجعه بار باشد و محیط زیست زمین را با اساس تغییر دهد.

دانشمندان تاکید می کنند که نیاز است برای جلوگیری از برخورد احتمالی این جرم آسمانی با زمین وارد عمل شد، در غیر اینصورت احتمال ایجاد آسیب جدی به بشریت بسیار جدی خواهد بود.

عنوان می شود که برخود سیارکی عظیم، به احتمال زیاد عامل اصلی پایان دوران زمین شناسی پالئوژن (ترشیاری زیرین) بوده است که 66 میلیون سال پیش اتفاق افتاد و باعث نابودی سه چهارم موجودات روی زمین و از جمله دایناسورها شد.

اظهلرات دانشمندان در این زمینه پس از آن منتشر شد که ناسا اعتراف کرد که نزدیک شدن یک شهاب سنگ خطرناک را تنها 3 ساعت قبل از ورودش به جو زمین کشف کرده است. خاطر نشان می شود که در ابتدای سال 2019 قطعه شهاب سنگی در کوبا پیدا شد که تحقیقات بر روی آن توسط کارشناسان در حال انجام است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала