ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کاهش وزن با نوشیدن این هفت نوشیدنی قبل خواب

کمبود خواب با افزایش وزن، گرسنگی در روز بعد و مسائلی مانند قند و انسولین خود مرتبط است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از "منز هلث"، از جمله مواردی که برای بهبود شرایط خواب خود باید به آن توجه داشت ،خوراکی هایی است که پیش از رفتن به تختخواب مصرف می کنید. 

نوشیدنی هایی که شب ها می توانید برای کمک به کاهش وزن مصرف کنید به این شرح اند:

یک لیوان شیر (گرم یا ولرم) به خاطر داشتن  تریپتوفان و کلسیم خود می تواند به خواب بهتر و راحت‌تر کمک کند. شیر حاوی پروتئین است که از رشد و تقویت عضلات پشتیبانی می کند.

نوشیدن یک لیوان کوچک آب انگور 100 درصد خالص پیش از خواب ممکن است به خواب بهتر و چربی سوزی طی این مدت کمک کند.

 

یک لیوان یا فنجان چای بابونه گرم باعث می شود که سطوح گلیسین در بدن افزایش یابد. این انتقال دهنده عصبی به آرامش اعصاب کمک کرده و به عنوان یک آرام بخش عمل می کند.

 

کفیر که از تخمیر شیر به دست می آید، یک نوشیدنی حاوی پروبیوتیک است و می تواند به افزایش سطوح باکتری های خوب در روده بزرگ، بهبود گوارش، و جذب موثرتر ویتامین ها و مواد معدنی کمک نماید.

سویا، به صورت شیر یا پودر پروتئین، اسید آمینه تریپتوفان را به بدن شما می رساند.

 تریپتوفان می تواند به عنوان یک پیش ماده برای تولید ملاتونین، هورمون خواب، عمل کند.علاوه بر کمک به خواب راحت‌تر و با کیفیت بیشتر، تریپتوفان سطوح کورتیزول را نیز کاهش داده که به مبارزه با چربی شکم کمک می کند.

نوشیدن آب با دریافت کالری همراه نیست. نتایج یک مطالعه نشان داد که نوشیدن آب می تواند به افزایش کیفیت خواب و خواب آلودگی کمتر در طول روز مرتبط باشد. خواب کافی و با کیفیت می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند.

مصرف پروتئین پیش از خواب ،در صورتی که در طول روز ورزش کرده باشید، می تواند به بازسازی عضلات هنگام خواب کمک کند. بازسازی عضلات موجب افزایش قدرت آنها می شود. هرچه عضله بیشتری داشته باشید، بدن شما به طور طبیعی کالری بیشتری در طول روز می سوزاند. در این شرایط بدن شما نسبت به افرادی که از میزان چربی بیشتری برخوردار هستند، کالری ها را سریع‌تر می سوزاند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала