ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا به مشتریان نفت ایران معافیت نمی دهد

© AFP 2021 / Andrew Caballero-Reynoldsبرایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه
برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه  - اسپوتنیک ایران
برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا اطلاع داد که کاخ سفید نمی خواهد به مشتریان نفت ایران معافیت بدهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری خاطر نشان کرد که دولت ایالات متحده قصد ندارد، مشتریان نفت ایران را از اجرای تحریمها معاف کند.

برایان هوک در این زمینه خاطر نشان کرد: «ما دیروز و امروز تحریم‌هایی را علیه ایران اعلام کردیم و در آینده نیز چنین خواهیم کرد. ما به سیاست فشار حداکثری متعهد هستیم و قرار نیست استثنا قائل شویم یا معافیتی را به کشوری اعطا کنیم. معافیت‌های نفتی دیگر تمام شد.»

برایان هوک اعلام کرد که هر فرد یا شرکتی با ایران مروادات تجاری داشته باشد با پیامدهای جدی روبرو خواهد شد و تاکید کرد: «هرکس  با افراد و نهادهای ایرانی که نامشان در فهرست سیاه وزرات خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته اقدام به معاملات تجاری کرد، از سوی آمریکا تحریم خواهد شد.

هوک در تقابل با دونالد ترامپ که بارها ادعا کرده است، رفتار ایران بعد از ورود او به کاخ سفید کاملاً تغییر کرده، تاکید کرد: «ما هیچ تغییری را در رفتار ایران مشاهده نکرده‌ایم و همچنان به اجرای سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهیم داد.»

وی در زمینه صحبت‌های مطرح‌شده درباره احتمال دیدار سران آمریکا و ایران خاطر نشان کرد: «ببینید هیچ پیشنهاد قطعی در این خصوص وجود ندارد و ما نمی‌دانیم در آینده چنین پیشنهادی مطرح خواهد شد یا خیر. رئیس‌جمهور ترامپ معتقد به دیپلماسی دوجانبه است.»

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала