ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اتحادیه اوراسیا و تجارت آزاد با ایران

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / ورود به گالری تصاویراتحادیه اقتصادی اورآسیا
اتحادیه اقتصادی اورآسیا  - اسپوتنیک ایران
توافق تجارت آزاد میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در 27 اکتبر اجرا خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری BelTA بلاروس، در دیدار تیگران سارکیسیان، رئیس هئیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا با مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه طرفین در مورد تکمیل مراحل لازم برای اجرای توافق  تشکیل منطقه تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران به گفت و گو پرداختند.

سارکیسیان در این خصوص گفت:«تصویب این توافقنامه یک رویداد تاریخی است و ایجاد تجارت آزاد با جمهوری اسلامی ایران در اولویت کمیسیون اقتصادی اوراسیا قرار دارد. بر طبق آن می توانیم با شرکای ایرانی وارد مذاکره شویم. به زودی این توافق نامه به مرحله اجرا خواهد رسید».

اتحادیه اقتصادی اورآسیا  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
دورنمای تجاری بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیا

مهدی سنایی نیز با اشاره به توافق تجارت آزاد با اوراسیا گفت:« این توافق همچنین برای ایران بسیار مهم است. من معتقدم که این به نفع مردم و اقتصاد ایران و همچنین اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد بود. روند مذاکرات بسیار چالش برانگیز بود، اما سرانجام به پایان رسید و این توافق نامه امضا و تصویب شده است».

اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران، هفدهم ماه می سال 2018 توافق موقت مربوط به منطقه آزاد تجاری را امضاء کردند و این توافقنامه بر افزایش تبادلات تجاری بین کشورها با احتساب تسهیل رژیم گمرکی تاثیر بسیار گسترده ای دارد. اتحادیه اقتصادی اوراسیا کار خود را اول ژانویه 2015  آغاز کرده و اعضای ان متشکل از روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала