ظریف خطاب به عربستان : اگر فکر می کنید من ماله کش هستم با سردار سلیمانی صحبت کنید!

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy / ورود به گالری تصاویرظریف: آمریکا در موقعیتی نیست که بر روی موضوع موشکی ایران پافشاری کنند
ظریف: آمریکا در موقعیتی نیست که بر روی موضوع موشکی ایران پافشاری کنند - اسپوتنیک ایران
Telegram
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به سعود الفیصل پیشنهاد داد که ایران حاضر است راجع به یمن، بحرین ، عراق، سوریه و لبنان صحبت کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف دوشنبه شب در جمع ایرانیان مقیم سوئد بیان داشت: زمانی که در کویت بودم به کویتی ها گفتم همین فردا عربستان آمادگی داشته باشد با ما گفت‌و‌گو را شروع کند، حاضریم.

ظریف گفت: حرف های عجیب و غریبی می زنند. سعودی ها می گویند ظریف کاره ای نیست و مشکل ما با سردار سلیمانی است، برای اینکه بدانید دروغ می گویند. وقتی که وزیر شدم با آقای سلیمانی صحبت کردم  به سعود الفیصل پیشنهاد کردیم حاضریم راجع به یمن، بحرین، عراق، سوریه و لبنان  صحبت کنیم، در همان پیشنهاد پیغام فرستادم اگر فکر می کنید به قول خودتان من ماله کش اعظم هستم، آقای سلیمانی با شما صحبت کند.

سعود الفیصل پاسخ داد «جهان عرب به شما ربطی ندارد». حالا می بینید جهان عرب به ما ربط دارد یا ندارد. در سوریه، یمن شکست خوردند در لبنان نخست وزیر آن را زندانی کردند.

ظریف خاطر نشان کرد: آنها این تصور را دارند. من به عنوان کسی که حامی روابط هستم، فشار آوردم و برای بهبود روابط با همسایگان هزینه دادم و هنوز هم حاضرم هزینه بدهم. خیال نکنید گناه نداشتن روابط با ماست. در همان زمان آیت الله هاشمی، آنها می گفتند باید «سر مار را برید.»

ظریف ادامه داد: برای اسرائیل، ایران زیادی بزرگ است. کاری ندارند چه کسی در ایران حاکم باشد. اصلاح طلب، اصولگرا یا سکولار حاکم باشد، هر که حاکم باشد، برای اسرائیل، ایران زیادی بزرگ است. ایرانی که 40 سال است روی پای خود ایستاده، این ایران برای آنها قابل تحمل نیست.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала