ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جنگ اقتصادی چین و آمریکا، پاشنه آشیل اقتصاد جهانی

© Fotolia / Zhz_akeyجنگ اقتصادی چین و آمریکا، پاشنه آشیل اقتصاد جهانی
جنگ اقتصادی چین و آمریکا، پاشنه آشیل اقتصاد جهانی - اسپوتنیک ایران
به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین میتواند تبدیل به پاشنه آشیلی شود که اقتصاد جهانی را با بحران جدی مواجه کند، حال آنکه رکورد بدهی های آمریکا ناشی از تسهیلات مسکن به نظر نمی رسد بتواند آسیب جدی به اقتصاد جهانی بزند.

پیش از این بر بانک فدرال رزرو نیویورک اعلام نمود که بدهی های تسهیلات مسکن آمریکا به رکورد جدیدی رسیده و از سطح بدهی های سال 2008 که منجر به بحران جهانی اقتصاد در آن زمان شد، گذشته است.

در آن زمان بدهی های تسهیلات مسکن عامل اصلی بحران جهانی اقتصاد شدند، ولی به گفته کارشناسان طی این 10-11 سال شرایط تغییر زیادی کرده و با بالا رفتن استانداردهای اعطای تسهیلات مسکن و بازبینی و کنترل در راستای بازپرداخت این وام ها، ریسک وقوع بحران بر این اساس را از بین برده است.

به گفته کارشناسان ، سیاست خصمانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، پافشاری وی در  جنگ های تجاری با چین باعث نگرانی بیشتر در مورد ثبات مالی در جهان می شود.

مناقشه تجاری بین ایالات متحده و چین، در اوایل ماه آگوست رو به وخامت گذاشت، هنگامی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از قصد این کشور برای اعمال 10٪ عوارض بر روی کالاهای وارداتی از چین به ارزش 300 میلیارد دلار در سال خبر داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала