کلینتون: دولت کنونی آمریکا یک فاجعه است

© AFP 2022 / Don Emmertکلینتون: دولت کنونی آمریکا یک فاجعه است
کلینتون: دولت کنونی آمریکا یک فاجعه است - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر سابق وزارت امور خارجه آمریکا، دولت دونالد ترامپ را یک فاجعه کامل خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، هیلاری کلینتون در پیامی توییتری در پاسخ به ادعای ترامپ برای بازگشت برخی از نمایندگان رنگین پوست مجلس نمایندگان نوشت: آنها آمریکایی هستند و دولت کنونی آمریکا یک فاجعه کامل به‌حساب می‌آید.

هیلاری کلینتون: خروج آمریکا از برجام، ایران را خطرناک تر می کند - اسپوتنیک ایران
هیلاری کلینتون: خروج آمریکا از برجام، ایران را خطرناک تر می کند

به نوشته کلینتون تنها یک نفر مسئول کنونی فاجعه پیش آمده در کشور آمریکا است و آن شخص رئیس جمهور است.

«نانسی پلوسی» سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در حمایت از کلینتون و انتقاد از مواضع ترامپ علیه نمایندگان زن کنگره رئیس جمهوری آمریکا را به اظهاراتی که باعث ایجاد نفاق در میان شهروندان می‌شود متهم کرد.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ پیش از این در پیامی توییتری نوشت: جالب است می‌بینم زنان «ترقی‌خواه» حزب دموکرات در کنگره که اصالتاً از کشورهایی دیگر آمده‌اند که دولت‌هایشان فاجعه تام و تمام، بدترین، فاسدترین و بی‌کفایت‌ترین‌ها در سراسر دنیا هستند، آنها چرا برنمی‌گردند تا به بازسازی جاهای کاملاً ورشکسته و جنایت‌آلودی که از آنجا آمده‌اند، کمک کنند.

هدف ترامپ از این توئیت نمایندگانی مانند «الکساندریا اوکاسیو کورتز»، «ایلهان عمر»، «آیانا پریسلی» و «رشیده طلیب» هستند.

هر چهار نفر شهروند آمریکا هستند و فقط ایلهان عمر است که خارج از ایالات متحده به دنیا آمده است. ایلهان عمر در موگادیشو پایتخت سومالی به دنیا آمده و به‌عنوان مهاجر به آمریکا رفت.

پریسلی سیاهپوست است و در شهر سینسیناتی ایالت اوهایو به دنیا آمده. طلیب هم در یک خانواده فلسطینی‌تبار در شهر دیترویت ایالت میشیگان و اوکاسیو کورتز که والدینش اصالت پورتوریکویی دارند، در نیویورک به دنیا آمده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала