چند کشور دیگر سامانه موشکی اس-400 را دریافت خواهند کرد؟

© Sputnik / Vitaliy Ankov / ورود به گالری تصاویر 400اس
 400اس  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سامانه موشکی روسیه نه تنها به ترکیه، بلکه به دیگر کشورهای منطقه نیز صادر خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته دومای کشوری در امور بین‌الملل اعلام نمود که سامانه موشکی «اس-400»روسیه نه تنها به ترکیه، بلکه به دیگر کشورهای منطقه نیز صادر خواهد شد.

وزارت دفاع ترکیه روز 12 ژوئیه آغاز تحویل سامانه موشکی «اس-400» از روسیه را اعلام کرد.

اسلوتسکی در این خصوص گفت:« ترکیه اولین کشوری است که این سامانه را دریافت می‌کند. در این منطقه علاوه بر سامانه «اس-400» سیستم های مدرن‌تر تسلیحاتی از روسیه نیز ظاهر خواهند شد. ما همکاری فشرده تری خواهیم داشت و حجم این همکاری خیلی زیاد است. به عقیده من باید این نوع همکاری گسترش یابد. کشورهای زیادی هستند که از نیاز خود به داشتن چنین سیستمی صحبت می‌کنند. ما نیازهای تسلیحاتی آن ها را تأمین خواهیم کرد».

قرارداد تحویل 4 سیستم « اس-400» به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون دلار در سال 2017  بین روسیه و ترکیه به امضا رسید. بخشی از این مبلغ از سوی ترکیه پرداخت شد و بخش دیگر آن بر اساس وام روسیه به ترکیه، پرداخت می شود.

ممنوعیت تحویل جنگنده های اف 35 در رابطه با تصمیم آنکارا برای خرید سامانه های موشکی اس-400 از روسیه است.پیشتر اعلام شده بود واشنگتن به ترکیه تا 31 ژوئیه به ترکیه مهلت می‌دهد که از خرید سامانه دفاعی اس-400 روسیه صرف نظر کند.

وزارت دفاع آمریکا در روز 11 ماه ژوئن توقف آموزش پرواز با جنگنده های اف 35 به خلبانان ترکیه در پایگاه هوایی ایالت آریزونا را اعلام کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала