ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دفاع ترامپ از ولیعهد عربستان

© AP Photo / Alex Brandonدفاع ترامپ از ولیعهد عربستان
دفاع ترامپ از ولیعهد عربستان - اسپوتنیک ایران
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا معتقد است در اثبات مقصر بودن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد سعودی توفیق حاصل نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ این مطلب را در کنفرانس مطبوعاتی خود در پایان اجلاس دو روزه سران گروه بیست در شهر اوساکا ژاپن اعلام کرده است.
بیانیه ترامپ پس از انتشار گزارش آگنس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه اعدام های غیر قانونی ایراد شده که در آن از دریافت شواهد قابل اعتماد درباره احتمال دست داشتن مقامات عالی رتبه عربستان از محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در قتل خاشقجی صحبت می شود.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است.
دادستانی استانبول اعلام کرده ترور خاشقجی عمدی بوده و جسد وی پس از خفه کردن این روزنامه نگار تکه تکه شده و از بین رفته است. ترکیه از عربستان تقاضا می کند مقصران را تحویل داده و همچنین محل جسد خاشقجی را اطلاع دهد.
مقامات عربستان بارها اعلام کرده اند که تحقیقات جداگانه خود را درباره این قضیه انجام می دهند و مخالف تحقیقات بین المللی در اینباره با شرکت دیگر کشورها هستند. در رابطه با این قضیه 11 نفر در عربستان بازداشت شده و دادستانی این کشور برای 5 نفر از آنها مجازات اعدام را درخواست کرده است. ریاض از تحویل مظنونان در این جنایت به ترکیه برای تحقیقات قضایی امتناع ورزیده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала