ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گام جدیدی در راه توسعه روابط روسیه و ایران

© Sputnik / SH.A.گام جدیدی در راه توسعه روابط روسیه و ایران
گام جدیدی در راه توسعه روابط روسیه و ایران - اسپوتنیک ایران
شرکتهای دانش بنیان ایرانی با هدف توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین ایران و روسیه به این کشور سفر می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر ، پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعزام یک هیات تجاری ایران به روسیه خبر داده و گفت با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، یک هیات بلندپایه تجاری و فناوری ایرانی ۱۸ تا ۲۳ تیرماه سال جاری به همراه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به کشور روسیه سفر می کنند تا شرایط همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور را بررسی کنند.
وی افزود: این هیات تجاری که متشکل از نمایندگان شرکت های دانش بنیان است، در این سفر با شرکت های متناظر روسی دیدارهای دو جانبه خواهند داشت و نشست های رو در رو برگزار می کنند.
به گفته کرمی، این نشست ها با هدف افزایش همکاری های علمی و فناوری و آشنایی طرفین با ظرفیت های فناورانه دو کشور برگزار می شود. همچنین بازدید از مراکز روسیه نیز یکی از برنامه های در نظر گرفته شده برای شرکت های ایرانی است.
وی تصریح کرد: روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان، یکی از کشورهای اصلی حوزه اوراسیا است و با جمعیتی بالغ بر ۱۴۷ میلیون نفر و دسترسی به جمعیت بالغ بر ۲۹۰ میلیون نفری حوزه CIS، موقعیتی راهبردی در منطقه را دارد. تجارت میان ایران و روسیه پتانسیل صادراتی خوبی برای شرکت های دانش بنیان ایرانی دارد.
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری ایران به روسیه و واردات ۳/۱ میلیارد دلاری ایران از روسیه طی سال ۹۷ بیانگر لزوم ایجاد تدبیری جدید برای ترمیم و اصلاح تراز تجاری ایران است.
وی ادامه داد: بنابراین بهره‌گیری از ظرفیت شرکتهای دانش‌بنیان برای بهبود تراز تجاری با کشور روسیه به عنوان یکی از راهکارها، بیش از پیش ضروری است. همچنین یکصد و ۱۱ شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند طی چهار سال اخیر ۳۵۱ میلیون دلار محصول با فناوری پیشرفته خود را به حوزه CIS صادر کنند.
کرمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به وجود شرایط همکاری های ایران و روسیه با یکدیگر، این هیات فناوری متشکل از مدیران عامل ۷۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف فناوری و به ریاست معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و همراهی نمایندگانی از وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت، صندوق نوآوری و شکوفائی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۸ تیرماه به کشور روسیه سفر می کنند.
وی عنوان کرد: سفر نمایندگان شرکت های دانش بنیان به روسیه همزمان با نمایشگاه اینوپروم روسیه صورت می گیرد و نمایندگان شرکت های دانش بنیان دو کشور در شهرهای مسکو و یکاترینبورگ با شرکت های متناظر خود دیدار خواهند کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала