ترامپ جنگ زمینی با ایران را منتفی دانست

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / ورود به گالری تصاویرترامپ جنگ زمینی با ایران را منتفی دانست
ترامپ جنگ زمینی با ایران را منتفی دانست - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اجرای عملیات نیروی زمینی علیه ایران را بررسی نمی کند اما معتقد است واشنگتن دارای نیروهای برتری است.
دیپلمات پرتجربه روس: رویارویی آمریکا و ایران فقط جنگ اعصاب است - اسپوتنیک ایران
دیپلمات پرتجربه روس: رویارویی آمریکا و ایران از سطح "جنگ اعصاب" بالاتر نخواهد رفت
به گزارش اسپوتنیک، ترامپ این مطلب را در مصاحبه امروز با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز اعلام کرده است.
ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا بین آمریکا و ایران جنگ رخ خواهد داد گفت:" امیدوارم که رخ ندهد اما اگر رخ دهد ما دارای موقعیت بسیار برتری خواهیم بود". رئیس جمهور آمریکا افزود: من درباره عملیات زمینی صحبت نمی کنم و نمی گویم که یک میلیون سرباز اعزام می کنیم. من صرفاً می گویم اگر چیزی رخ دهد، زیاد طول نخواهد کشید".
در ماه های اخیر تنش ها میان ایران و آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و مقامات آمریکا علاوه بر تشدید تحریم ها علیه ایران، تحریم های شدیدی را نیز علیه بخش های کلیدی اقتصاد این کشور اعمال کرد. واشنگتن هدف خود از اعمال این تحریم ها را تغییر رفتار جمهوری اسلامی اعلام می کند. آمریکا به وسیله تحریم های ثانویه، خریداران نفت ایران را مجبور به توقف خرید نفت از این کشور کرد. واشنگتن همچنین سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد و ایران نیز در پاسخ به این اقدام سنتکام را سازمان تروریستی اعلام کرد و دولت آمریکا را دولت حامی تروریست خواند.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала