ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بازگشت روسیه به مجمع پارلمانی شورای اروپا

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / ورود به گالری تصاویرمجمع پارلمانی شورای اروپا
مجمع پارلمانی شورای اروپا - اسپوتنیک ایران
اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا برله بازگشت روسیه به این سازمان رأی دادند.

به گزارش اسپوتنیک، اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا برله بازگشت روسیه به این سازمان رأی دادند و از هیئت نمایندگی فدراسیون روسیه دعوت شد در اجلاس ماه ژوئن شرکت کند.

قطعنامه مربوطه با رأی مثبت 118 عضو از بین 190 عضو مجمع پارلمانی شورای اروپا به این دعوت،  62 رأی منفی و 10 رأی ممتنع به تصویب رسید.

وزارت امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران
خطر ضربه اتمی روسیه

بر طبق تصمیم مصوبه کمیته وزیران شورای اروپا در هلسینکی، از روسیه دعوت شد به کار مجمع پارلمانی شورای اروپا برگردد.

به عقیده پیتر تولستوی ریاست هیئت نمایندگی روسیه و معاون سخنگوی دومای کشوری روسیه، اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا، گروگان های هیئت های نمایندگی اوکراین و بریتانیا بودند که بیش از 600 اصلاحیه را با هدف فرسایشی کردن تصویب قطعنامه مطرح کردند. اما به غیر از اتلاف وقت و عصبی کردن همکاران اروپایی خود، به هیچ نتیجه دیگری نرسیدند. تمام موارد مطرح شده رد شدند. از اینرو ما درخواست تأیید اختیارات خود در این مجمع را ارائه  می دهیم».

شایان ذکر است که به دلیل حوادث اوکراین در سال 2014 و الحاق کریمه به روسیه، حق رأی در مجمع پارلمانی شورای اروپا از هیئت نمایندگی روسیه لغو شد. فدراسیون روسیه اعلام کرد از کار در این مجمع تحت چنین شرایطی خودداری می ورزد.

نماینده اوکراین پس از تصویب قطعنامه بازگشت روسیه به مجمع پارلمانی شورای اروپا، جنجال راه انداخت و مخالفت خود را با دعوت از روسیه ابراز کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала