ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا مسئول مستقیم عواقب اختلال در مبارزه با موادمخدر

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
ظریف: اقدامات ما دارای تاثیرات منطقه‌ای و بین‌المللی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت که مواجهه با پدیده تولید مواد مخدر و قاچاق آن، اگر یکپارچه در سطح جهان انجام شود به برد همگان می‌انجامد اما اگر گروهی فکر کنند مشکل متعلق به منطقه خاصی است آن گروه از تبعات خطرناک این پدیده در امان نخواهد بود.

محمد جواد ظریف گفت:« تاریخ ملل متحد روزهایی را در تقویم خودش دارد برای دستیابی به ایده آل های نوع بشر مثل جهان عاری از سلاح هسته‌ای، فقر، گرسنگی، بی‌سوادی و غیره. همه اینها بر مبنای اصول سه گانه صلح و امنیت، حقوق بشر و توسعه بنا شده است.

پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران: اروپا سهمش را در مبارزه با مواد مخدر بپردازد - اسپوتنیک ایران
پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران: اروپا سهمش را در مبارزه با مواد مخدر بپردازد

امروز ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر است. اقدامات چشمگیر ایران در این عرصه و تحمل هزینه‌های بی شمار معنوی و مادی پیشگام رسیدن به جهان عاری از مواد مخدر است. سالانه بیش از 300 میلیون دلار در این زمینه در ایران هزینه می شود.

اقدامات ما دارای تاثیرات منطقه‌ای و بین‌المللی است. سال گذشته یک میلیارد دلار پروژه انسداد مرزی را در مرزهای شرقی اجرا کردیم و ایران الان نزدیک به 80 درصد کشفیات تریاک دارد که بالغ بر 800 تن بوده است.حل مساله مواد مخدر بدون توجه به زیر ساخت‌ها و نیازها و توسعه پایدار تقریبا ناممکن است.

اعمال تحریم‌ها و اقدامات یک جانبه آمریکا و ورود این کشور به عرصه جنگ و تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران مانع اجرای همکاری‌های بین المللی به ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر شده و آمریکا و برخی کشورهای غربی مسئول مستقیم عواقب اختلال در امر مبارزه با این پدیده هستند».

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала