ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی در ایران به تصویب رسید

© Sputnik / Maxim Bogodvid / ورود به گالری تصاویرطرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی در ایران به تصویب رسید
طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی در ایران به تصویب رسید - اسپوتنیک ایران
نماینده مجلس ایران از تصویب طرحی هوشمندانه در پاسخ به تحریم‌های نفتی و ایجاد رونق تولید و اشتغالزایی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس ایران طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، از مجموع 202 نماینده حاضر، با 136 رأی موافق، 32 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع، کلیات آن را تصویب کردند.

سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توضیح این طرح، گفت: احداث پالایشگاه پاسخ هوشمندانه ایران به تحریم‌های نفتی، رونق تولید، اشتغالزایی و موضوع ارزش افزوده نفت است.

وی در ادامه افزود: از 650 پالایشگاه موجود در دنیا، تنها 40 پالایشگاه بر مبنای نفت ایران طراحی شده که زمان تحریم نفتی، خرید نفت از ایران را کاهش می‌دهند، بنابراین راهکار اصولی ضدتحریمی برای مقاوم‌سازی احداث پتروپالایشگاه به اندازه نفت خام و میعانات گازی و تبدیل آن به فرآورده‌ها و صادرات بیش از 50 نوع محصول است که به علت تنوع برای مشتریان قابل تحریم نیست. یک پتروپالایشگاه طی 4 سال ساخته می‌شود و امیدواریم این طرح کمک کند که پتروپالایشگاه‌ها با استفاده از سرمایه‌های مردمی به مدت یک سال با استفاده از تسهیلات و تنفسِ خوراک ساخته شوند، هزینه این خوراک نیز به صورت اقساط 12 ساله با نرخ 4 درصد و برگشت سرمایه است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала