ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

نقشه ترامپ برای ایران

© AP Photo / Evan Vucciترامپ و بولتون
ترامپ و بولتون - اسپوتنیک ایران
چه شخصی در تصمیمگیری در رابطه با ایران به ترامپ مشورت می دهد؟

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاران اعلام کرد که در رابطه با نشان دادن واکنش نسبت به عملیات ایران فقط به حرف های جان بولتون مشاور امور امنیت ملی توجه نمی کند.

وی در ادامه گفت:«البته او هم شاهین است، اما در رابطه با ایران به حرف افرادی از طرف دیگر هم گوش می دهم. نهایتا من تصمیم می گیرم. به این دلیل، این مهم نیست.

بولتون کارهای خوبی انجام می دهد اما از موضع سختگیرانه ای برخوردار است، اما افراد دیگری هم هستند که از چنین موضعی برخوردار نیستند. اما حرف آخر را من می زنم. بهرحال با نظرات همه آشنا می شوم. برای من  گفتگو با افرادی از هر دو طرف مهم است».

عصبانیت بولتون و پمپئو از ظریف - اسپوتنیک ایران
عصبانیت بولتون و پمپئو از ظریف

پیشتر روزنامه «نیویورک تایمز» نوشت که جان بولتون، مایک پمپئو، جینا هاسپل بر وارد کردن ضربه به ایران در جواب به سرنگونی پهپاد آمریکایی اصرار می ورزیدند. اما نمایندگان پنتاگون با این کار مخالف بودند و اعلام کردند که چنین اقدامی باعث افزایش تشنج در منطقه خواهد شد و جان نظامیان آمریکایی مستقر در آنجا را به خطر خواهد انداخت.

صبح روز 20 ژوئن روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی  آمریکایی در ساعات اولیه بامداد، پس از تجاوز به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مقابل منطقه کوه‌مبارک استان هرمزگان توسط آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه خبر داد.

روابط عمومی کل سپاه در این اطلاعیه اعلام کرد: نخستین ساعات بامداد امروز 20 ژوئن، یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبه‌روی کوه‌مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

بیل اوربان سخنگوی تروریست‌های سنتکام روز پنج‌شنبه اخبار منتشرشده مبنی بر سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی توسط نیروهای ایرانی را به‌طور رسمی تأیید کرد اما مدعی شد که این پهپاد وارد حریم هوایی ایران نشده و بر فراز آب‌های بین‌المللی هدف قرار گرفته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала