اعدام کارمند سابق وزارت دفاع ایران به جرم جاسوسی

© Photo / oskemen.infoاعدام کارمند سابق وزارت دفاع ایران به جرم جاسوسی
اعدام کارمند سابق وزارت دفاع ایران به جرم جاسوسی - اسپوتنیک ایران
Telegram
کارمند سابق وزارت دفاع ایران به جرم جاسوسی برای آمریکا اعدام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سازمان قضائی نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که حکم اعدام جلال حاجی زوار کارمند قراردادی سازمان هوا- فضای وزارت دفاع ایران که برای سازمان سیا و دولت آمریکا جاسوسی می‌کرد، اجرا شد.

سازمان قضائی نیروهای مسلح اعلام کرد: حکم اعدام جلال حاجی زوار کارمند قراردادی سازمان هوا- فضای وزارت دفاع که برای سازمان سیا و دولت آمریکا جاسوسی می‌کرد، اجرا شد.

صدور حکم اعدام برای سرکرده یک باند بزرگ بین المللی در ایران - اسپوتنیک ایران
صدور حکم اعدام برای سرکرده یک باند بزرگ بین المللی در ایران

سازمان قضائی نیروهای مسلح ایران در این باره اعلام کرد، جلال حاجی زوار کارمند قراردادی سازمان هوافضای وزارت دفاع که برای سازمان سیا و دولت آمریکا جاسوسی می‌کرد توسط سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع شناسایی و تحت تعقیب دادسرای نظامی تهران قرار می‌گیرد.

متهم که در سال 1398 از خدمت منفک شده، در جریان تحقیقات، صریحاً اتهام جاسوسی برای سازمان سیا را در قبال دریافت پول پذیرفته و اسناد و مدارک و تجهیزات جاسوسی نیز از منزل وی کشف و ضبط شده است.

پرونده نامبرده پس از تکمیل تحقیقات در دادسرای نظامی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال و دادگاه نظامی یک تهران پس از برگزاری جلسات متعدد، بر اساس اسناد، مدارک و شواهد موجود همچنین اعترافات متهم، وی را مجرم شناخته و به مجازات اعدام محکوم می‌نماید.

حکم صادره به تأیید دیوان عالی کشور ایران رسیده و پس از طی تشریفات قانونی، حکم اعدام وی در محل زندان رجایی شهر به مرحله اجرا گذاشته شد.

این پرونده با رعایت کامل موازین قانونی و کلیه حقوق دفاعی در مرحله تحقیق، صدور و اجرای حکم رسیدگی شده و وکیل مدافع متهم در کلیه مراحل دادرسی در دادسرا و دادگاه حضور داشته است.

همچنین همسر سابق نامبرده نیز به جرم مشارکت در جاسوسی به تحمل 15 سال حبس محکوم که رأی صادره به تأیید دیوان عالی کشور رسیده و در حال تحمل کیفر است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала