ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پنتاگون مسکو را به تلاش برای تغییر نظم جهانی متهم کرد

CC BY-SA 2.0 / Arlington County / Arlington County, as seen from the airپنتاگون مسکو را به تلاش برای تغییر نظم جهانی متهم کرد
پنتاگون مسکو را به تلاش برای تغییر نظم جهانی متهم کرد - اسپوتنیک ایران
پنتاگون به هشدارهای سیاستمداران روس که از تصمیم امریکا درباره اعزام نیروهای تازه نفس به خاورمیانه انتقاد کرده بودند، پاسخ داد.

مسکو - اسپوتنیک ایران
آمریکا باید به جاه‌طلبی خود پایان بدهد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی CNBC، این مطلب در نامه الکترونیکی سرهنگ دوم کلارا گلیسیون از شعبه اروپایی روابط عمومی پنتاگون گفته می شود که اعلام کرده اقدامات واشنگتن تحریک آمیز نبوده و فقط تدابیری برای تقویت بنیه دفاعی است.
خانم گلیسون در این نامه نوشته است اقدامات واشنگتن برای مقابله با تهدیدات از هوا، آب و زمین در منطقه خاورمیانه ضرورت دارد.
علاوه بر این اعلام شده است که روسیه گویا تلاش می ورزد در نظم جهانی تجدید نظر کرده و از نظام بین المللی تامین کننده صلح طی دهها سال دست بردارد. خانم گلیسون ضمناً مسکو را به استفاده از هرج و مرج و گسترش نفوذ خود به خارج از منطقه اطرافش متهم کرده است.
افسر امریکایی اضافه می کند خاورمیتنه برای واشنگتن نقش کلیدی دارد و به این دلیل پنتاگون توتزن قوا در این منطقه را حفظ کرده، با تروریسم مبارزه نموده و همچنین بقای راه های مهم تجاری را تامین می کند.
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.
صبح روز 20 ژوئن روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا خبر داد.
نخستین ساعات بامداد 20 ژوئن، یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبه‌روی کوه‌مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.
دیرتر فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد که سامانه دفاع ضد موشکی ایران پهپاد آمریکایی را بر فراز آبهای تنگه هرمز و حریم هوایی بین‌المللی هدف قرار داده است.
ترامپ پس از سرنگونی پهپاد امریکایی در نوئیتر خود نوشته بود ایران مرتکب اشتباه بزرگی شده است.
قبل از آن حادثه حمله به دو نفتکش در دریای عمان که مقامات ایالات متحده جمهوری اسلامی را به دست داشتن در ان متهم کرده بودند، باعث افزایش تنش بین ایران و امریکا شده بود. 
شون کیدو، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد نفتکش کوکوکا کاریجیس، یکی از دو نفتکش مورد حمله قرار گرفته در دریای عمان با استفاده از مین دریایی شبیه مین ساخت ایران منفجر شده است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران اتهام دست داشتن جمهوری اسلامی در حمله به نفتکش ها در دریای عمان را بی اساس نامیده و ارتش ایران اعلام کرده که یک ناو و بالگرد را فقط برای نجات و امداد رسانی به محل حادثه فرستاده است.
یادآور می شود روز پنج شنبه 13 ماه ژوئن، دو تانکر نفتی آلتر فرانت و کوکوکا کاریجیس در دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала