ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آیا پهپاد آمریکایی به اشتباه سرنگون شد؟

© AP Photo / Evan Vucciترامپ
ترامپ - اسپوتنیک ایران
ترامپ: احساس می کنم که کسی دچار اشتباه شده و این پهپاد را هدف قرار داده است

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مقابل خبرنگاران این احتمال را مطرح کرد که شاید ایران در ساقط کردن این پهپاد اشتباه کرده باشد.

صبح روز 20 ژوئن،یک پهپاد آمریکایی توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران سرنگون شد، اما بر سر موقعیت جغرافیایی این پهپاد بین دو طرف اختلاف نظر وجود دارد.

انهدام پهپاد آمریکایی حق طبیعی ایران بود - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
انهدام پهپاد آمریکایی حق طبیعی ایران بود

ایران می‌گوید که این پهپاد به حریم هوایی کشور تجاوز کرده و به همین دلیل هدف حمله قرار گرفته است. اما ارتش آمریکا می‌گوید که این پهپاد وارد حریم هوایی ایران نشده بود.

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به این موضع گفت:«برای من سخت است که باور کنم این اتفاق عمدا رخ داده است.من احساس می‌کنم که این یک اقدام اشتباه بوده که نباید رخ می داد».

به گفته نظامیان آمریکایی، پهپاد پس از سرنگون شدن در آبهای بین‌المللی در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد. نخستین ساعات بامداد امروز 20 ژوئن، یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبه‌روی کوه‌مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

دیرتر فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد که سامانه دفاع ضد موشکی ایران پهپاد آمریکایی را بر فراز آبهای تنگه هرمز و فضای هوایی بین‌المللی هدف قرار داده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала