مکرون : فرانسه ایران را به صبوری در برجام تشویق می کند

© AFP 2022 / Christophe Archambaultمکرون : فرانسه ایران را به صبوری در برجام تشویق می کند
مکرون : فرانسه ایران را به صبوری در برجام تشویق می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به سخنان سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران بیان داشت که این تصمیم تاسف آور است و فرانسه ایران را به صبوری و مسئولیت پذیری دعوت می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در واکنش به تصمیم ایران برای عبور از سطح تعیین شده برای تولید اورانیوم غنی‌سازی‌شده بیان داشت: از این تصمیم ایران متأسفم اما پاریس به مذاکره با شرکایش و همچنین ایران ادامه خواهد داد تا از افزایش بیشتر تنش‌ها در منطقه جلوگیری شود.
مکرون در یک کنفرانس خبری با همتای اوکراینی خود در این خصوص شرح داد: از اظهاراتی که ایران امروز داشت تأسف می‌خورم اما آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرده است که ایران تعهداتش را رعایت می‌کند و ما نیز قویاً آن را ترغیب می‌کنیم تا صبور و مسئولیت‌پذیر باشد.
وی خاطر نشان کرد: روزنه‌ای در حد فاصلِ زمانی حال حاضر تا ۸ جولای برای گفتمان بیشتر در راستای حفظ توافق هسته‌ای وجود دارد.
رئیس جمهور فرانسه افزود: هیچ شکلی از گسترش تنش‌ها درست نیست، نه به ایران و نه به جامعه بین‌المللی کمکی نمی‌کند. بنابراین ما هر کاری بتوانیم با شرکای خود انجام خواهیم داد تا ایران را منصرف کرده و به شیوه قابل اجرایی برای مذاکره دست پیدا کنیم.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала