دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر شناخته شد

© Photo / IRNAواژگونی اتوبوس در ایران
واژگونی اتوبوس در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
کمیسیون آموزش در ارتباط با حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات گزارشی را به مجلس ارائه کرد و اعلام نمود که دانشگاه آزاد به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان و شرکت مهران گشت در این حادثه مقصرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گزارش این کمیسیون در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات را در جلسه علنی صبح روز سه شنبه مجلس قرائت کرد.
بر اساس این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند.
همچنین مشخص گردید که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد.
طبق گزارش های رسیده موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала