هزار نظامی آمریکایی برای مقابله با ایران؟

© Sputnik / Denis Petrov / ورود به گالری تصاویرنظامیان آمریکایی
نظامیان آمریکایی - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا قصد دارد نیروهای اضافی به خاورمیانه اعزام کند اما قصد جنگ با ایران را ندارد.

به گزارش اسپوتنیک در اعلامیه پاتریک شاناهان معاون رئیس پنتاگون آمده است که آمریکا قصد دارد نیروهای اضافی به تعداد 1000 نظامی را به خاورمیانه اعزام کند.

در عین حال، شاناهان متذکر شد که این عملیات برای مقابله با ایران انجام نمی شود و برای تأمین امنیت و منافع آمریکا و متحدان آن کشور است.

وی گفت:«حملات چندی پیش ایران، اطلاعات دریافتی از سوی ما را مورد تأیید قرار داد که نیروهای ایران و افراد طرفدار آنها  تهدیدی برای پرسنل و منافع ایالات متحده در سراسر منطقه است».

طرحی که می تواند راه گشای حل بحران های خاورمیانه باشد - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
طرحی که می تواند راه گشای حل بحران های خاورمیانه باشد

اوضاع پیرامون ایران در منطقه خلیج فارس دوباره در روزهای اخیر وخیم شده است. روز 13 ماه ژوئن، دو تانکر نفتی آلتر فرانت و کوکوکا کاریجیس در دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند. بر اساس برخی اطلاعات، حمله یک اژدر موجب این انفجار و آتش سوزی شده است. با این حال، هیچ تایید رسمی در خصوص علت این حادثه وجود ندارد. تمام اعضای خدمه کشتی های آسیب دیده پس از نجات در ایران به سر بردند. به نقل از سخنان سفیر روسیه در ایران، 11 روس از حادثه انفجار در یکی از نفتکش ها در دریای عمان نجات یافتند و به بندر جاسک ایران منتقل شدند.

مایک پمپئو وزیرامورخارجه آمریکا، ایران را به تشدید اوضاع در رابطه با حمله به تانکرها در دریای عمان که ایالات متحده آن را به حساب ایران می گذارد، متهم کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود:«ایران به خاطر حمله به دو تانکر در دریای عمان مسئول است. 22 ماه آوریل ایران به جهانیان اعلام کرد که مانع از حمل ونقل نفت از طریق تنگه هرمز خواهد شد. حالا ایران روی اجرایی کردن وعده خود کار می کند».

سرگئی ریابکف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در همین ارتباط گفت: «هم اکنون نسبت به هرگونه نتیجه گیری عجولانه هشدار می دهیم. به تازگی شاهد افزایش فشارهای سیاسی، روانی و نظامی بر ایران بوده ایم. ما خواهان آن نیستیم که وقایع تراژیک اخیر که بازار نفت را تحت تاثیر قرار داده برای تشدید شرایط موجود بر ضد ایران مورد استفاده قرار گیرد.»

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала