پمپئو: واشنگتن گزینه نظامی علیه ایران را نیز بررسی می کند

CC BY-SA 2.0 / Gage Skidmore / Mike Pompeoپمپئو: واشنگتن گزینه نظامی علیه ایران را نیز بررسی می کند
پمپئو: واشنگتن گزینه نظامی علیه ایران را نیز بررسی می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن گزینه نظامی علیه اقدامات ایران در منطقه را نیز بررسی می کند.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن تمامی گزینه ها از جمله گزینه نظامی در پاسخ به اقدامات ایران در منطقه را مورد بررسی قرار می دهد.

پمپئو: اطلاعاتی درباره حمله ایران به نفتکش‌‌ها وجود دارد - اسپوتنیک ایران
پمپئو: اطلاعاتی درباره حمله ایران به نفتکش‌‌ها وجود دارد

وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه تلویزیونی CBS گفت:  در 40 روز اخیر ما بسیاری از اقدامات ایران و حمله نه تنها به دو، بلکه به چهار کشتی تجاری را زیر نظر قرار دادیم. این موضوع قوانین بین المللی آزادای کشتی ها را زیر پا گذشته است که در این راستا آمریکا در حال بررسی تمامی گزینه ها می باشد.

پمپئو افزود: ما اطمینان داریم که می توانیم اقداماتی را برای ایجاد محدودیت صورت دهیم و این ماموریت ما است.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی که این اقدامات شامل واکنش نظامی علیه تهران نیز خواهد بود، گفت: البته، رئیس جمهور تمام گزینه هایی که ما باید صورت دهیم را بررسی می کند.

پمپئو افزود که تمامی اقدامات علیه ایران براساس قانون خواهد بود. اما به طور واضح به این سوال که کنگره استفاده از نیروی نظامی دولت را تحریم کند، پاسخ نداد.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد، من نمی خواهم یک فرضیه بسازم، اما مردم آمریکا باید اطمینان داشته باشند که تمامی اقدامات دولت دونالد ترامپ همیشه مطابق قانون و براساس قانون اساسی خواهد بود.

به گفته وی، ما همواره وظایف دشوار در خصوص حفاظت از منافع آمریکا را بدون توجه به مکان انجام می دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در پاسخ به این سوال که آمریکا تنها برای امنیت تنگه هرمز از نیروی نظامی استفاده می کند و یا آمادگی حمله به تهران را نیز دارد، گفت: رئیس جمهور پیش از این اعلام کرده بود که نمی خواهد وارد جنگ شود.

پمپئو با اشاره به اظهارات مقامات کشورهای مختلف از جمله شرکای آمریکا، اطمینان دارد که حملات اخیر توسط ایران صورت گرفته و واشنگتن شواهد غیرقابل انکاری دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала