نخست وزیر ژاپن قصد ندارد بین ایران و امریکا میانجیگری کند

© REUTERS / HANDOUTنخست وزیر ژاپن قصد ندارد بین ایران و امریکا میانجیگری کند
نخست وزیر ژاپن قصد ندارد بین ایران و امریکا میانجیگری کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
ژاپن قصد دارد حداکثر نقش ممکن را در کاهش تنش در منطقه خاورمیانه ایفا کند اما شیندزو آبه، نخست وزیر این کشور قصد ندارد بین ایران و امریکا میانجیگری نماید.

هدف واقعی باور نکردنی بازدید نخست وزیر ژاپن از ایران - اسپوتنیک ایران
هدف واقعی و باور نکردنی بازدید نخست وزیر ژاپن از ایران
به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را یوشیهیده سوگا، دبیرکل دولت ژاپن در رابطه با بازدید شیندزو آبه از تهران اعلام کرد.
یوشیهیده سوگا گفت:" لازم است تنش در منطقه خاورمیانه کاهش یابد تا از وقوع برخوردهای مسلحانه تصادفی جلوگیری شود".
دبیر کل دولت ژاپن خاطرنشان کرد نخست وزیر این کشور که قرار است در جریان بازدید خود از تهران با آیت الله خامنه ای ، رهبر جمهوری اسلامی دیدار کند، قصد ندارد بین ایران و امریکا میانجیگری کند.
پیشتر خبرگزاری کیودو با استناد به منابعی در دولت ایران اعلام کرده بودف تهران قصد ندارد در آینده نزدیک وارد گفتگوی مستقیم با واشنگتن شود. در عین حال طبق اطلاعات خبرگزاری ژاپنی، طرف ایرانی در مذاکرات دیروز حسن روحانی، رئیس جمهور ایران با آبه از نخست وزیر ژاپن درخواست کرد شخصاً تقاضای ایران درباره لغو تحریم های نفتی علیه تهران را اطلاع به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برساند.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام در سالگرد خروج ترامپ از توافق اتمی کشورهای بزرگ جهان با ایران متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала