ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

روسیه: ایران در انزوا قرار ندارد

© Sputnik / Alexander Natruskinروسیه: ایران در انزوا قرار ندارد
روسیه: ایران در انزوا قرار ندارد - اسپوتنیک ایران
نماینده روسیه در سازمان بین المللی در وین، اعلام نمود که ایران در انزوای بین المللی قرار ندارد، بلکه کشورهایی که مایل به تضعیف برجام هستند، در انزوای بین المللی قرار دارند.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین در اظهار نظری در توئیتر اعلام نمود که کشورهایی که قصد تضعیف برجام را دارند در انزوای بین المللی قرار دارند نه تهران. 

100 شرط برای انعقاد برجام جدید میان ایران و آمریکا - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
100 شرط برای انعقاد برجام جدید میان ایران و آمریکا

اولیانوف گفت: "این ایران نیست که از لحاظ بین المللی منزوی باشد، بلکه کشورهای دیگر که در حال تلاش برای تضعیف برجام هستند، منزوی هستند".

گفتنی است، ایران در سال 2015 در قالب توافقنامه هسته‌ای وین (برجام) را  که بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را متوقف کند و طرف دیگر مذاکرات یعنی کشورهای موسوم به 1+5 (شامل5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد+آلمان) نیز قبول کردند که در مقابل این اقدام ایران، تحریم‌های وضع‌شده علیه این کشور را لغو کنند.

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. در سالگرد خروج امریکا از برجام، ایران اعلام نمود که اکنون حق خود می داند به برخی از تعهدات خود در قالب برجام عمل ننماید. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала