ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

احتمال دارد رئیس جمهور آینده قزاقستان یک زن باشد

© Flickr / Alex J. Butlerاحتمال دارد رئیس جمهور آینده قزاقستان یک زن باشد
احتمال دارد رئیس جمهور آینده قزاقستان یک زن باشد - اسپوتنیک ایران
خانم دانیا یسپایوا، سیاستمدار قزاقستانی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در قزاقستان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از informburo.kz، خانم دانیا یسپایوا، اولین زنی در تاریخ قزاقستان است که نامزد ریاست جمهوری این کشور می شود ،

خانم دانیا یسپایوا، نماینده مجلس قزاقستان و از حزب آق ژول (مسیر درخشان) است، او امروز بعد از انداختن رای خود در یکی از مراکز رای گیری گفت: من شانس برنده شدنم را در این انتخاب بالا ارزیابی می کنم. معتقدم برای این کار آماده هستم. برای من مهم است که اولین کاندید زن باشم. مسئولیت بزرگی است، باید امیدهای زیادی را برآورده سازید. در وحله اول زنان. در چنین مدت کوتاهی من سعی کردم بهترین کار را بکنم."

این ششمین انتخابات ریاست جمهوری در قزاقستان است. نورسلطان نظربایف، رئیس جمهوری که تقریبا 30 سال در این پست بود، در روز 20 مارس، رئیس جمهوری را ترک کرد. بعد از آن رئیس دولت به طور موقت، قاسم جومارت توقایف، رئیس مجلس سنا در پارلمان قزاقستان شد. در قزاقستان رئیس جمهور به مدت پنج سال انتخاب می شود. نامزد انتخاب ریاست جمهوری برای برنده شدن در این انتخابات باید بیش از 50 درصد از آرا را کسب کند. اگر هیچ یک از کاندیدها نتوانند بیش از 50 درصد آرا را کسب کنند انتخابات به دور دوم کشیده می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала