ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر آینده آموزش و پرورش ایران چه کسی خواهد بود؟

© Sputnik / Sergey Mamontovشهر تهران، پایتخت ایران
شهر تهران، پایتخت ایران - اسپوتنیک ایران
پس از استعفای محمد بطحایی گمانه زنی‌ها برای انتخاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش شروع شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «مهر»، روز 6 ماه ژوئن اعلام شد که با پذیرش استعفای وزیر آموزش و پرورش از سوی حسن روحانی رئیس‌جمهور، که گفته شده به منظور شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی این استعفا صورت پذیرفته است، گمانه زنی‌ها برای انتخاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش شروع شده است.

قرار است 8 ماه ژوئن سرپرست وزارت آموزش و پرورش معرفی شود و به نظر می‌رسد وزیر آموزش و پرورش هم اسامی افرادی را به عنوان سرپرست اعلام کرده باشد اما در نهایت این تصمیم دیگر خارج از اراده سید محمد بطحایی است.

بیش از نیمی از آمریکایی‌ها مخالف آموزش اعداد عربی در مدارس هستند - اسپوتنیک ایران
بیش از نیمی از آمریکایی‌ها مخالف آموزش اعداد عربی در مدارس هستند

تا کنون نام گزینه‌های احتمالی به عنوان سرپرستی وزارت آموزش و پرورش در فضای مجازی می چرخد علی زرافشان معاون اسبق آموزش متوسطه که هم اکنون در کتابخانه ملی مشغول به فعالیت است، مهدی نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش است. هر چند نام علی الهیار ترکمن در میان گزینه‌ها به چشم نمی‌خورد اما سید محمد بطحائی پیش از وزارت آخرین سمتی که به عهده داشت سمتی بود که این روزها الهیار ترکمن به عهده دارد و اینکه در بیشتر مواقع سرپرست یک وزارتخانه در این شرایط از میان معاونان وزیر انتخاب می‌شوند که آشنایی نسبی به شرایط وزارتخانه را داشته باشند. از همین رو تمام معاونان وزیر آموزش و پرورش در واقع می‌توانند به عنوان جایگزین‌های احتمالی مطرح شوند.

از جمله معاونین سابق عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش است که چندی نیز سرپرست معاونت متوسطه این وزارتخانه بود که از سمت خود استعفا کرد. همچنین مجتبی زینی وند رئیس مرکز مدارس غیردولتی، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی، حجت الاسلام ذو علم رئیس مرکز پژوهش های آموزش و پرورش.به عبارت دیگر گمانه زنی در این شرایط دامنه وسیعی را در بر می‌گیرد و گاه رسانه‌ها گزینه مورد تأیید خود را به عنوان گزینه مطرح می‌کنند نه بر اساس شنیده‌های موثق. این وضعیت در فضای مجازی هم دیده می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала