ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

معاون نخست وزیر روسیه: درخواست خرید اس 400 را از ایران دریافت نکرده ایم

© Sputnik / Aleksey Druzhinin / ورود به گالری تصاویرمعاون نخست وزیر روسیه: درخواست خرید اس 400 را از ایران دریافت نکرده ایم
معاون نخست وزیر روسیه: درخواست خرید اس 400 را از ایران دریافت نکرده ایم - اسپوتنیک ایران
یوری باریسوف معاون نخست وزیر روسیه امروز جمعه اعلام کرد، که روسیه از ایران درخواستی در خصوص خرید سامانه موشکی دفاع هوایی اس 400 دریافت نکرده است.

اس 400 ، کابوس ناتو - اسپوتنیک ایران
اس 400 ، کابوس ناتو
به گزارش اسپوتنیک، معاون نخست وزیر روسیه در پاسخ به این سوال که، آیا مسکو درخواستی درباره خرید اس 400 از طرف ایران دریافت کرده یا نه، گفت: "خیر".
پیشتر دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز اعتراف کرده بود که از خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 توسط ایران خبر ندارد.
سخنگوی کرملین در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تأئید یا تکذیب گزارش خبرگزاری بلومبرگ درباره گویا امتناع روسیه از قبول درخواست ایران در خصوص خریداری اس 400 گفت:" خبر ندارم". پسکوف به برخورد "بسیار با احتیاط" نسبت به چنین اخباری فرا خوانده و توصیه کرد درباره منبع این خبر از بلومبرگ توضیح خواسته شود.
پیشتر یک منبع نظامی ـ دیپلماتیک گفته بود فدراسیون روسیه هیچ درخواستی از ایران در خصوص تحویل سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 "تریومف" دریافت نکرده است.
مدتی پیش خبرگزاری بلومبرگ با استناد به دو منبع اعلام کرده بود که گویا مسکو از صادرات سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 به ایران امتناع ورزیده و معتقد است این معامله باعث افزایش تنش در منطقه خاورمیانه خواهد شد.
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.
طبق گزارش های دریافتی روسیه به چین اس 400 تحویل می دهد و چندی پیش قراردادهای تحویل این سامانه با ترکیه و هند به امضا رسیده که با نارضایتی واشنگتن روبروگردیده است.


نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала