تخصیص بیش از 2 میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی در ایران

© Sputnik / Natalia Seliverstovaتخصیص بیش از 2 میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی
تخصیص بیش از 2 میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار ایران از تخصیص بیش از 2 میلیارد و 800 میلیون دلار ارز دولتی برای واردات 25 قلم کالای اساسی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، محمدرضا کلامی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران در خصوص آمار ارز تخصیص‌ داده‌شده به کالاهای اساسی اظهار کرد: بر اساس آمار موجود، طی سال 97، بیش از 10 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات و تأمین کالاهای اساسی که شامل 25 قلم کالا می‌شود، تخصیص داده شد و با توجه به برنامه‌ریزی دولت و مجلس، امسال نیز حتماً ارز دولتی بیشتری برای تأمین و واردات کالاهای اساسی به کشور تخصیص داده خواهد شد.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارزی که طی 3 ماه گذشته به واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شده نیز گفت: تا امروز بیش از 2 میلیارد و 800 میلیون دلار ارز دولتی برای واردات 25 قلم کالای اساسی تخصیص داده شده است و البته یک میلیارد دلار نیز به‌صورت انتقال ارز، تأمین ارز شده است.

کلامی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس آمارهای گمرک، در سال 98 و تا امروز بیش از 3 میلیارد دلار کالای اساسی از گمرکات کشور ترخیص شده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала