ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیش بینی رهبر حزب الله درباره سرنوشت ترامپ

© AFP 2021 / Stringerپیش بینی رهبر حزب الله درباره سرنوشت ترامپ
پیش بینی رهبر حزب الله درباره سرنوشت ترامپ - اسپوتنیک ایران
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در میتینگی در بیروت به مناسبت روز جهانی قدس اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صورت آغاز جنگ با ایران بازنده انتخابات آتی در ایالات متحده خواهد بود.

رئیس مجلس خبرگان: ترامپ را هم مانند شاه خاک می‌کنیم - اسپوتنیک ایران
رئیس مجلس خبرگان: ترامپ را هم مانند شاه خاک می‌کنیم
به گزارش اسپوتنیک، سید حسن نصرالله افزود: در صورت وقوع جنگ در منطقه قیمت هر بشکه نفت به ۲۰۰ یا ۳۰۰ دلار خواهد رسید سد و در نتیجه ترامپ بازنده انتخابات خواهد بود. وی خاطرنشان کرد در صورت جنگ همه نیروهای و منافع امریکا دچار شکست خواهند شد.
دبیر کل حزب الله خاطرنشان کرد سازمان اطلاعات امریکا می داند که جنگ با ایران سراسر منطقه را به آتش کشیده و از مرزهای خود خارج خواهد شد.
نصرالله اعلام کرد چشم انداز جنگ ایران وامریکا دور شده چون جنگ اقتصادی با ایران، ونزوئلا و کره شمالی اولویت ترامپ شده و ترامپ می داند که جنگ تلفات مالی و انسانی زیادی به همراه خواهد داشت
رهبر حزب الله تاکید کرد موضوعی که باید به آن توجه داشت تظاهرات میلیونی در ایران به مناسبت روز قدس است زیرا این اقدام پیامی به دونالد ترامپ و کسانی است که به خستگی و عقب نشینی ملت ایران امید بسته‌اند.
به گفته سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان ایران بزرگترین نیروی منطقه است اما عربستان سعودی نیروی مستقل ندارد چون بر آمریکا تکیه دارد.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بارها تهدید کرده اند که می توانند در شرایطی تنگه هرمز را مسدود کنند.
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.
هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال ان تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала