آمریکا اروپا را مجازات می کند

© AP Photo / Jacquelyn Martinآمریکا اروپا را مجازات می کند
آمریکا اروپا را مجازات می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا تهدید کرد که تجارت فرانسه، آلمان و بریتانیا با ایران با بی اعتنایی به تحریم های واشنگتن علیه تهران عواقبی را برای این کشورها به همراه خواهد داشت.

اختلاف نظر اروپا و امریکا بر سر ایران - اسپوتنیک ایران
اختلاف نظر اروپا و امریکا بر سر ایران
به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، کاخ سفید از مکانیزم مالی ایجاد شده توسط سه کشور اروپایی نامبرده برای ادامه تجارت با ایران موسوم به ایستکس (INSTEX) ناراضی است. اصل عملکرد این مکانیزم هنوز کاملاً معلوم نیست اما واضح است که در ابتدا از طریق آن کالاهای غیر نظامی مجاز به ایران ارسال خواهد شد.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری امریکا برای پر فیشر، رئیس شرکت INSTEX SAS که با نشانی مشابه نشانی وزارت دارایی فرانسه در پاریس به ثبت رسیده نامه ارسال کرد. در این نامه گفته می شود ادامه تجارت با تهران می تواند عواقب سنگین از جمله محروم شدن از دسترسی به نظام مالی امریکا را به همراه داشته باشد.
به گفته وزیر خزانه داری امریکا امکان مجازات هر کشور و شرکت اروپایی به خاطر همکاری با ایران وجود دارد.
هشتم ماه مه سال گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.
گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала