ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اقدامات ضد ایرانی عربستان سعودی در مکه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اقدامات ضد ایرانی عربستان سعودی در مکه
اقدامات ضد ایرانی عربستان سعودی در مکه - اسپوتنیک ایران
مقامات عربستان سعودی در مکه سلاح هایی را به نمایش گذاشتند که به گفته آنها بقایای سلاح های ایرانی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مقام های عربستان در نشست مکه سلاح‌هایی را به نمایش گذاشته و ادعا کرده‌اند که این ها بقایای سلاح‌های ایرانی هستند که در اختیار انصارالله یمن گذاشته شده‌اند.

پایگاه ایندیپندنت عربی اعلام کرد مقام های سعودی شماری از ادوات جنگی که ادعا شده ساخت ایران هستند و در اختیار نیروهای انصارالله قرار گرفته‌اند را در مسیر هیئت‌های شرکت کننده در نشست مکه قرار داده‌اند.

این پایگاه خبری به نقل از برخی منابع از به نمایش درآمدن آنچه لاشه موشک‌های ایرانی خوانده می‌شود و نیز پهپادها و سلاح‌هایی خبر داد که گروه انصارالله بوسیله آن به شهرها و سرزمین های عربستان سعودی حمله کرده است. به گفته این پایگاه، از جمله ادوات نمایش داده شده به بازدیدکنندگان در نشست مکه، موشک ایرانی «برکان» است که به سوی مکه و فرودگاه ریاض شلیک شده بود.

مقامات عربستان همچنین پهپادهایی را به نمایش درآوردند که ادعا شده بوسیله آنها تأسیسات اقتصادی و زیربنایی عربستان هدف گرفته شده‌اند. اینها، علاوه بر مانیتور بزرگی است که برای نمایش برخی فیلم‌های کوتاه در این خصوص در آن محل قرار داده شده است.

ایندیپندنت عربی همچنین اعلام کرد این نمایشگاه در ورودی سالنی قرار دارد که پادشاهان، رؤسای کشورها، هیئت های اعزامی و همراهانشان از نیروهای دیپلماتیک، امنیتی و رسانه‌ای برای شرکت در نشست مکه از آنجا عبور می‌کنند. همچنین ترکی بن صالح المالکی، سخنگوی رسمی نظامی ائتلاف سعودی در کمتر از یک دقیقه، محتوای ادوات نمایش داده شده را برای آنها شرح می دهد.

گفتنی است پیش تر نیکی هیلی، نماینده وقت آمریکا در سازمان ملل متحد نیز با برگزاری کنفرانسی خبری در واشنگتن، بقایای شماری از تسلیحات را به نمایش گذاشت و مدعی شد اینها قطعات باقی مانده از موشک شلیک شده ایرانی به ریاض است.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала